Herşeyi Bırakıp Tavuklu Pilavcı Açmak

Selamlar,

Size de oluyor mu böyle? Ne kadar kariyerli olursanız olun (hatta belki de ileri seviye kariyerli olunca daha fazla) böyle bir istek doğuyor içime. Herşeyi bırakıp, istifa edip tavuklu pilavcı açmak istiyorum. Yanına turşu, domates koyarım, tuz karabiber. Harika!

Ne dersiniz? Belki orada benim için daha iyi bir gelecek vardır, olabilir mi böyle bir şey? lütfen olsun çünkü!

Cevap ve yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

pilavcıdayken oluyor sonra gidiyor o fikir.

  • basond  (11.12.18 16:41:43)
bana köfte ekmek için oluyor bu his.

sonra çay içiyorum geçiyor.
  • kablelvuku  (11.12.18 16:42:36)
Bende bunun çiğköfteci versiyonu var.

Daha iyi kazanır mıyım? Evet. Ama bu işe 3 sene önce girmiş olsaydım.

Mutlu olur muydum? Hayır.

Çünkü o hayat da çok sıradan gelecek bir zaman sonra sana. Yine başka bir mi yapsam acaba diyeceksin.

Hayat cidden çok zor. Bu zorluğu kabullenip. Geldiğin, atlattığın süreçleri geriye donerek bir izleyip tekrar devam etmek gerekiyor.
  • westblack  (11.12.18 16:42:49)
harika fikir ben de beyaz yakalıgı bırakıp
kahvaltıcı mı olsam diyorum sabah erkenden ekmek arası sandvic satsam
sonra yatış
  • seyyar satıcı  (11.12.18 16:43:26)
sadece bu işlerde mesai daha yogun olabilir

  • seyyar satıcı  (11.12.18 16:44:19)
dün ben kombi tamircisi oldum, sen de pilavcı ol.
hunilerimiz nerde lan bizim :)

  • işimdeyim gücümdeyim  (11.12.18 16:56:08)
sen istiyorsun peki tavuk pilavcı abiler istiyor mu :)

ama neden olmasın işlek bir yerde olursa tadından yenmez.

önce istifa etmeden haftasonu bir dene bakayım nasıl oluyor bu işler, direkt dalış yapma.
  • redeath  (11.12.18 16:57:32)
bir günlüğüne gidip para almadan belki tavuk pilav karşılığı bi yerde çalışıp küçükte olsa bir deneyim kazansan nasıl olur?

  • scudman1  (11.12.18 16:59:28)
ben çiğ köfte için aynı duyguları besliyorum.

  • datnet  (11.12.18 17:04:27)
bana da sabahları börek alırken oluyor. alacaksın böyle seyyar araba çekeceksin sanayi girişine diye geliyor. sonra geçiyor.

  • sevecen  (11.12.18 17:06:53)
ben de kahvaltıcı açmak istiyorum hep.
en büyük stresim hıyarın tuzunu fazla mı attım az mı attım olsun istiyorum.

  • alicandan  (11.12.18 17:33:49)
Bir de pankart asarsın "Meşhur Olmayan Pilavcı" (saşak bir yana var gerçekten böyle bir pilavcı)

Ticaretin her türlüsü maaşlı çalışan olmaktan iyidir, üst düzey yönetici değilseniz 10 bin üstü maaş almıyorsanız denenebilir. Ama hemen vurmayın satırı, yıllık izinde ya da haftasonları deneyebilirsiniz.
  • John Bloor  (12.12.18 10:47:04)