Sukulent toprak ve vitaminleri

Büyüyen ve yavrulayan sukulenti teraryumdan saksıya aktarıcam. sukulentlere özgü yeni saksıdaki toprağa ekleyebileceğim vitamin vs. Faydalı maddeler var mı? Bir de aynı yerde kaktüs de vardı öldü. Onu toprağa gömsem gübre olur mu diğer bitkilere? Sukulent toprağını ve vitaminlerini nereden edinebilirim peki, normal çiçekçide ya da yapı marketlerde sarılanlar olur mu?

Tarçın serp dediler bana.

  • sopiro  (11.12.18 14:32:07)
Sukulent topragi diye ayri satildigini gormedim ben. Kaktus topragi almalisiniz, ben oyle yaptim. Yapi marketlerde var kaktus topragi.

Cicek saksisi kucuk geliyorsa, yilda 1/2 kere buyuk saksiya tasimak ve toprak eklemek gerekiyor. Taze toprak eklenenen bitki o kadar cabuk toparlaniyor ki...

Cok gubre, bakim vs. istemiyorlar zaten. Cesidini tam olarak arastirip hangi siklikta sulamaniz gerektigine bakin. Cogunu curutuyoruz fazla sudan.
  • buf-e kür  (11.12.18 15:38:16 ~ 15:39:22)
Kaktüs toprağı al, ektikten sonra sula, toprak takır yakıt kuruyan kadar da tekrar sulama. Yılda bir veya iki kere bahar başı ve çok hızlı büyüyorsa yaz başı standart sivi gübre ile pakedinde yazdığı kadar gübrele. Bu şekilde bakacağın kaktüs ve sukulent ölmez.

Çürümüş kaktüsü sakın ha gömme, mantar riski olur yeni ekecegin bitkide, onu da kaybedersin.
  • JohnOakley  (11.12.18 17:34:51)
www.yoyomoyo.com bak derim hem bilgi hemde malzeme olarak işini görecektir

  • beyza_bingöl  (24.12.18 01:36:22)