[]

Hackleme olaylarında neden fidye olarak neden bitcoin talep ediliyor?

Merhaba arkadaşlar,

Başlık gayet açıklayıcı oldu sanırım. şirket maillerinden birine bir mail gelmiş ve o mailde elemanın biri sıkıp durmuş, şöyle yapın böyle edin falan filan. bir miktarda fidye talep etmiş. bilmem ne kadar bitcoin istemiş. niye bitcoin? nedir yani bu işin yasal takibi yapılamıyor mu? izi sürülemiyor mu?


 
izini takip etmek zor


  • angelofdeath  (10.12.18 17:47:22) 
ne yapsın iban verip eft mi talep etsin :)


  • goodz  (10.12.18 17:48:23) 
Tum illegal isler icin btc alinir, takibi zor hatta imkansız sanirim


  • imelih  (10.12.18 18:24:14) 
İşi bilmeyenler btc takibi yok sanıyorlar ama btc’de tüm işlemler şeffaf bütün hareketler takip edilir.


  • sta  (10.12.18 18:25:12) 
btc takibi yoktan ziyade dispute açılamadıgı için kullanılıyor. Yani bir nevi verilen para geri alınmaz.


  • goodz  (10.12.18 18:27:45) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.