bahis oranları nasıl belirleniyor?

iddaa'nın oranları yurtdışı sitelerden alıp biraz kırptığı söylenir hep. öyleyse bile, willhill mesela, bu oranları nasıl belirliyor? haftasonu yüzden fazla maç var diyelim, futbol delisi bi amca, önünde bütün lig tarihleri, eski skorlar, kazananlar-kaybedenler, bi elde kalem öbüründe hesap makinesi oturup tek tek bütün oranları yazmıyor herhalde? bütün bu verileri girince mantıklı oran generate eden bir yazılım mı var yoksa? nasıl işler bu işler?

istatistik ve olasılık. bi de kasa hep kazanır ı ustuste koyunca cıkıyor.

  • bryan fury  (18.09.07 23:52:33)
e maça göre belirleyen bir adam vardır heralde.istatistikle alakalı tabi de bazı maçları istatistikten bağımsız yapiyorlar.mesela bu hafta altay içerde idi.3 haftadır bok gibi top oynuyor 0 puanı vardı.ama oranı 1.6 idi.

sonra mesela napoli-sampdoria maçı vardı.bu maçın oranları 2.5-2.8-2.6 falan olmalı idi istatistiklere göre.ama napoli geçen hafta 5 çaktı udineseye. sampdoria da 2 cezalı oyuncu +sakatlar vardı. vs.bir sürü örneği oluyor her hafta.
  • x factor  (19.09.07 00:29:46)
aynen dediğin gibi adamlar var. aynen.

  • paranormal  (19.09.07 03:17:32)
bacanagin spor spikeri olarak verdigi bilgilere gore o istatistik yapan adamalr kibrisda ikamet ediyorlar ve de isleri gucleri bu.oranlarin belirlenmesinde etkili olan unsur hem takimlarin basarisi hem de o takima insanlarin ne kadar guvendigi tuttugu vesaire.cunku asil edefleri her 3 seenege de birbirini karsilayacak oranda insan cekecek sekilde oran vermek.bu sayede sirket sadece komisyonunu alir safi kar yani.ama diger turlu eger oranlari belirleyenler cok iyi degilse acayip para kaybeder sirket kendisi bizzati kumar oynamis olur.
aciklamak icin bir kac bilgi vereyim mesela brezilyanin dunya kuoasinda sampiyon olma olasiligina dunyada o kadar cok inanana insan var ki oran ne kadar duuk olursa olsun parasini buna yatirmaktan cekinmeyeceklerdir.ve gectigimiz dunya kupasinda brezilyanin elenmesi tum dunyada bahis sirketlerine 180 milyar dolar kazandirmis hepsi dugun bayram ederek kutlamistir brezilyanin elenmesini.ulkelerin borcu odenir be ben olsam ben de kaybederdim brezilyanin yerinde.
islem hacmi icin de turkiyede iddiayi kuran teknoloji holdingin is gelistirme mudururunun ifadesiyle soyleyeyim iddia koskaca migrosun market capine sadece 6 ayda ulamistir 200 kisilik bir gelistirici ekibiyle.
benim bildigim en karli bir kac sektorden biri.
  • mcescher  (19.09.07 08:16:31)
Bahis oranlari sirf istatistik ile berlilenmiyor diye biliyorum ben. Onceki cevaplar biraz konuya deginmis daha bariz bir sekilde soyleyeyim. Istatistikler ilk basta bahis oranlari icin taslak olusturuyor. Sonra bahis oranlari yatan bahislere gore degismeye basliyor. Bookie'nin amaci sonuc ne olursa olsun kazancli cikmak. O yuzden istatistiklerin ve bahis oranlarinin aksine bir takima cok bahis yagarsa mesela ona verilen yuksek oran yavas yavas asagi dusmeye baslar. Iddaa kullanmadigim icin onlarda boyle mi oluyor bilmiyorum ama cogu bahis boyle isliyor diye dusunuyorum.

  • wpi  (19.09.07 19:28:39)