pegasus bagaj hakkı

avantaj paketi satın aldım, 20 kg ve 8 kg kabin hakkı olarak yazıyor.

1-) 8 kg kabin bagajını ölçüyorlar mı yoksa çok göze batmadığı sürece 8 kg limitini zorlamıyorlar mı?

2-) 8 kg kabin bagajının yanında laptopu içine koyabileceğim sırt çantasına izin veriyorlar mı?

cevapların kesinlik arz etmediğini biliyorum ama tecrübesini paylaşanlar olursa sevinirim.

edit: bu soruya ilerde bakacaklar için cevap vereyim, online check-in'de herkesin bavullarını tek tek tarttırıp, sırt çantası dahil, ekstra masraf çıkarttılar. ben parayı ödemeyi kabul etmedim, kavga ettim gişedeki çalışanla. sonra müdürüne gidip durumu anlattım ve kadın tamam diyip sorun çıkartmadı.

lakin yabancıların ve türklerin çoğuna haklı ya da haksız yere ekstra bagaj cezası kesip para ödettirdiler.

yilda yaklasik 10-15 kere pegasus ile hem yurt ici hem yurtdisi ucuyorum.

1- eger havaalninda check-in yaparsan genelde tartiyorlar. online check-in yaparsan genelde tartmiyorlar ama iki kere kapida boarding beklerken el tartisi ile valizleri tarttiklarina sahit oldum. 8kg'dan fazla gelen kabin ici valizleri icin orada bagaj hakki satip bagajlari ucak altina aldilar.

2- abartmadigin surece birsey demiyorlar.
  • crucio  (10.12.18 01:17:36 ~ 01:17:52)
1-) online check-in yaptırdığımda hiç tarttırmadım. diğer türlüsünde de çok nadir tartmışlardır.
2-) laptop çantası diye minik bir valiz kullanmadığın sürece sorun olmaz.

  • teritori  (10.12.18 09:01:23)
sık olarak pegasus kullanıyorum. sırt çantamı tartmadılar henüz. ama şahit olduğum birkaç kere gate'de beklerken görevliler gözüne kestirdiği yolcuların çantasını tartıyordu. benim anladığım uçak yurtdışına gidiyorsa ve doluysa böyle kastırıyorlardı. çok da göze batma tabi, yurtiçiyse genelde sorun yok, yurtdışı ise board verilene kadar kapıda dolaşma.

  • prasinos  (10.12.18 09:08:55)