telefon tavsiyesi (nokia 7.1 nasil?)

arkadaslar, iphone6s kullanicisiyim, telefonumun sarji %90 bile olsa bir anda bitmeler, kapanmalar, kendi kendine kapanip acilmalar vs. basladi. dolayisiyla yeni telefon arayisindayim, ama iphone'a o kadar para vermek istemiyorum.

cok gezen biriyim, iyi kamerasi olan, uygulamalari rahat rahat kullanabilecegim ve uzun sure kullanabilecegim (bu telefonu 2015'de almistim ama o paraya bence daha uzun sure kullanilmaliydi) bir telefon bakiyorum. 300Euro civari (avrupa'da yasiyorum). buradan bir arkadas nokia 7.1'i onermisti. bakarken Honor 10 ve huawei'nin farkli modellerini bir de samsung A8 gordum benzer olarak. hangisini onerirsiniz? simdiden tesekkurler

xiaomi öneriyorum ben şu sıralar. f/p oranı gayet iyi.

  • prasinos  (09.12.18 23:01:43)
@prasinos cok tesekkurler, hangi modeli? bir de sanirim xiaomi oyle mediamrkt a filan gelmiyor yanlis mi biliyorum?

  • kassiopeia  (09.12.18 23:03:38)
avrupa'da yaşıyorum dedin? buradan mı alacaksın telefonu? teknosa satıyor ama hepsiburada daha ucuz. eğer en önemli şey kamera diyorsan samsung s7 kamerası çok iyi. ya da çift kameralı bir cihaz almanı tavsiye ederim.

  • prasinos  (09.12.18 23:10:40)
hayir telefonu turkiye'den almayacagim, yurt disindan alacagim, onun icin 300 euro civari dedim. iphone'un sarji tamir ediliyor mu? edilse de gerci bu hafiza sorunu biktirdi artik.

  • kassiopeia  (09.12.18 23:18:47)
Bu da iyiymiş. www.kisa.link

  • Delay Fuze  (09.12.18 23:41:51 ~ 23:43:04)
Apple'in 2015 yilinda satilan 6s'ler icin pil degisim programi var. dediklerine bakilirsa senin telefon da bu kapsamda sanki, kontrol ettin mi? www.apple.com

ayrica telefonun bu kapsamda degilse bile yilbasina kadar 30$'a pil degisimi yaptirabilirsin. www.businessinsider.com
  • crucio  (09.12.18 23:49:55 ~ 23:52:15)
@crucio
sagolasin bu vesile ile telefonumun 6s degil 6 oldugunu ogrenmis oldum :)

  • kassiopeia  (10.12.18 00:07:53)
Nokia lari cok ovuyorlar bu ara. Bence denemeye deger

  • kuehles blondes  (10.12.18 00:25:19)
illa telefon degisikligi yapacagim diyorsan ve f/p orani iyi bir cihaz ariyorsan AndroidOne programina dahil telefonlara bak. bu telefonlarin guzelligi icinde default Android olmasi yani OEM'lerin sacma salak bloatware uygulamalari yok icinde. boylece performans olarak en iyisini veriyor. ayrica guncellemeleri dogrudan Google'dan aldigi icini en az 2 yil garantili olmak uzere muhtemelen 3 yil boyunca yeni surum Android guncellemelerini aliyorsun. genelde de surum ciktiktan 1 ay icerisinde guncelleme gelmis oluyor. Nokia 7.1'de androidOne programina dahil o yuzden guzel bir tercih. ayrica Motorolalara da bakabilirsin onlarin da guzel telefonlari var .www.android.com

  • crucio  (10.12.18 01:25:43 ~ 01:26:18)
7.1 güzel fakat soc iyi değil. 7 Plus öneririm onun yerine. 7.1 denen telefon Nokia 7'nin devamı, plus'ın devamı henüz ortalarda yok.

  • bos gezenin bos ustasi  (10.12.18 01:30:35)