Mercedes model

Mercedesin bir sürü modeli var bildiğini gibi. A serisiyle iyice ayağa düştü gibi. Arabadan anlayanlara sorum:birinin hangi tip mercedese sahip olduğunu görseniz bu insan gerçekten zengin diye düşünürsünüz?Bir kaç model yazılabilir. Size göre mercedesin esas keyfi hangi modelle çıkar?

s600

  • killerbee  (09.12.18 13:53:38)
mercedes e'den başlar derler, keyif için e ve üstü iyidir. benim için gerçekten zengin sınıfı cls ve s'dir. tabi model yılı olarak da yeni olması lazım.

  • trajikomix  (09.12.18 14:06:04)
e serisinde bile comar tipler olabiliyor, bence bu sorunun cevabi s serisi.

  • cedex  (09.12.18 14:17:59)
cls, s ve g

  • battal gemalmaz  (09.12.18 14:18:11)
ayağa düşmekten kastın nedir?
genç adamsan da S kasaya binme yani bence.
E180 olabilir hoşuma gidiyor benim
  • tamamhosdiyonda  (09.12.18 14:45:10 ~ 14:45:21)
Dusunmem. Az otede Kibris'ta bile taksiler komple Mercedes. Mercedes bir statu gostergesi degil.

Gecen belgesel izliyorum balina kasa 500 SEC topluyorlar, toplayan eleman Ingiliz, 80'ler disci arabasi dedi 500 SEC icin. Luks veya kalitelidir MB ama "seri uretim" hicbir araba bati dunyasinda oyle cok buyuk statu gostergesi degildir.

Alamanci bir kuzenim var banka muduru Almanya'da, adam E400, S500, C55 AMG, Panamera falan aldi satti son yillarda. Almanya'nin orta diregi bu adam.

Turkiye icin soruyorsan A serisine binen de hali vakti yerinde adamdir 200 bin tl civarina dayandi nitekim.

Esas keyfi diye bir olay da yok.
SLK 55 AMG ile S600'un surus deneyimi bir olabilir mi biri roadster biri flagship sedan.
A serisinin de kendine gore keyfi vardir S'in de vardir Travego'nun da vardir hepsi MB.

Parayla alinabilen, alt tarafi 4 tekerlekli metal bir kutu araba dedigin sey. Dogal bir guzellik degil, teknolojinin son noktasi hic degil.
  • bos gezenin bos ustasi  (09.12.18 15:30:26)
S serisi yada c63 e63 vb gibi modeller. son kasalarda modelin sonunda 63 yazıyorsa kesin zengindir :D

  • false pretension  (09.12.18 15:51:05)
Artik oyle bir ayrimi yok bence. Musteri yelpazen ne kadar genisse bayagi elde ayakta bir firmasindir.

Mercedes ve bmw nin bu konuda artik bayagi statusuz oldugunu dunuyorum.

Tepede maybach diyen olmus. Maybach i olan 50+ yas birisidir zaten. Statu arayabilecegin biri oldugu sonucuna varmak icin takim elbisesine ve pozisyonuna bakarsin. Tr'deki sebepsiz zenginlesme sonucunda bakilmasi cok zor.

63 yazisi evet zenginlik belirtisidir. Ancak statu icin s series. Bmw de de yeni kasa 5 7 ler bu grupta denebilir.

A yada 3 serileri her ikisi icin parasi yetmeyen genc musteriler icin gibi. O yuzde a180 ile yola cikarsan 320 ile devam edersin :)
  • baldan kaymak  (09.12.18 16:06:31)
g wagon

  • Goldstein  (09.12.18 18:09:08)
Görür görmez bu adam kesin zengindir diyebileceğin mercedes modeli G 4x4'ün karesi olan modeldir.

  • mayday  (09.12.18 18:38:57)
S63.

  • Lim5  (09.12.18 18:41:35)
S500, 600, S63 AMG ve G serisi.

  • heritage  (09.12.18 20:15:13)
Maybach

  • [GODDARD]  (10.12.18 00:09:05)