şu hayvan örneği nasıldı bi buldurun

-----
kurbağa çok güzel dans ediyormuş. ona sormuşlar "nasıl dans ediyorsun anlat bize" diye.. anlatmaya çalışırken bocalamış ve bir daha dans edememeye başlamış..
-----

kurbağa veya dans değişebilir. çok eskiden okuduğum bir şeydi.
bi buldurun be abiler ablalar kardeşler..

Aradığınız şey değil ama benzer konsept olarak şunu seviyorum. Aklıma geldi.

Hocaya "sakalın pek heybetli, çok güzel ama yatarken yorganın içinde mi bırakıyorsun üzerinde mi" diye sormuşlar. Hoca yanıt verememiş ertesi gün sakalsız olarak geri dönmüş,
  • hedep  (09.12.18 01:20:43)
kurbağa değil bu, kırkayak :) kırkayağın çok güzel dans etmesini kıskanan bir başka hayvan onu engellemek için soruyor. "Mükemmel dans ediyorsunuz, süpersiniz, ama 3. ayağınızı öne attığınızda 18. ayağınız arkada mı oluyor? 30. ayakla 40. ayak aynı anda mı hareket ediyor?" gibi bi şeyler soruyodu, kırkayak da bir daha dans edemiyordu :) Bu şekilde aratırsan zati google'da çıkıyor hikaye.

  • lovemyself  (09.12.18 04:47:39)