İstanbul-Ankara

yüksek hızlı trenle mi daha avantajlı yoksa uçakla gitmek mi? zaman, enerji ve maddi açılardan?

tren yolculuğu 4 saat civarı sürüyor. uçakla da totalde o kadar sürer. ama uçak için parça parça yolculuk yaptığın için bana koymuyor ama otobüste o kadar yola tahammül edemem. tren otobüse göre daha konforlu, ankara'da şehrin merkezinde iniyorsun. bu bakımdan tren daha iyi olur.

  • prasinos  (08.12.18 15:46:08)
ben trenin konforunu, pratikligini seviyorum yalniz istanbul ve ankara'da gideceginiz yere gore degisebilen bir karsilastirma bu, ataturk'e inip metro ile gitmek ile sabiha gokcen'e inip avrupa'da bir yere inmekte fark var, trende de ayni olay. maddi acidan tren ucuz da olabilir ayni da olabilir.

  • gezegen olan pluton  (08.12.18 16:13:58 ~ 16:14:42)
Anadolu yakasında iseniz tren veya otobüs derim çünkü aşti ve tren garı metroya entegre ve yürüyüş mesafesinde burada trenin içi biraz daha rahat olmasından dolayı tercihimde önemli etkendir. Avrupa yakası ise seçim sana kalmış.Ankara’da havaalanı şehir dışında buda ulaşımı biraz daha uzaklaştırıyor sonuçta diğerleri ile aynı zamana denk geliyor.

  • murtiii  (08.12.18 18:27:02)
bunun tersine çok baktım, işiniz anadolu yakasında ve saat açısından uygunsa en güzeli tren. değilse otobüs. ankara için en kötüsü uçak maalesef, çünkü havaalanı şehre bir saat.

  • babilbaligi  (09.12.18 09:58:12)