[]

sahte para için dükkanda ne kullanıyorsunuz

100 lira itelenmiş gibi geldi bankamatik bir türlü kabul etmedi.
dükkana nasıl bir şey almalıyım? 5-6 liralık kalemler iş görüyor mu? 
evet o kalemler iş görüyor. bizimkiler 2-3 yıldır kullanıyor. Arapların çok sık gelip gittiği bir yerde, bi çok sahte parayı çizdi.


  • MandMs  (07.12.18 11:59:43) 
carrefour da o kalemlerden kullanıyorlar.


  • silver apple  (07.12.18 12:15:11) 
bunun için üretilmiş mor ampüller var. dövizcilerde kasanın yanında gösterilen aydınlatmadan al.

urun.n11.com
  • mikahakkinen  (07.12.18 14:47:13) 
Kalemin işe yaramadığı paralar geçti elime, yani kaliteli kağıttan yapıldıysa kalem işe yarmıyor.

En güzeli mor ışık yine.
  • John Bloor  (07.12.18 14:55:11) 
20 lira kağıdına 50 lira bassalar mesela, kalem işe yaramaz. O kalem. Normal kalitesiz kağıtları çizer.

1 yıllık part time kasiyerlik maceramda elimden 3.500.000,00 TL’ye yakın para geçmiştir. Parayı elle ve gözle yoklamak kadar iyi bi yöntem yok bence. Bi süre sonra anlıyosunuz hangisi sahte hangisi değil. Paraları 20’şer 20’şer kasa üstüne dizip hızlı hızlı çizip geçerdim ama gözle de kontrol ederdim özellikle. Sayarken tırtıklarına dokunurdum.
  • Delay Fuze  (07.12.18 19:06:27) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.