[]

Boğaz acıyınca ne yapıyoruz?

Yine soguk yedim, bogazim acimaya basladi (biraz fazla hem de). Acimayi durduramazsam bu duruma birkac gun icinde burun tikanikligi ve bas agrisi ekleniyor. Onceki senelerde bogaz pastiliyle gecirmeye calisiyordum ama hicbir ise yaramiyordu maalesef.

Ne yapiyoruz bu durumda? Su asamada bir sekilde onleyebiliyor olmamiz lazim :(


 
1)sirke ile gargara
2)kaynar suda bekletilmiş bol miktarda adaçayını gargara yapılabilecek sıcaklığa geldikten sonra süzüp, gargara yapmak(günde 3 kez)
3)adaçayı içmek
4)her ihtimale karşı tylol hot içmek 1 tane
5)1 tatlı kaşığı pekmez veya balı uyumadan önce yavaşça ağza alıp ağır ağır yutmak, boğazdan inmesini sabırla beklemek
6) dişleri sık sık fırçalayıp ağızda bakteri birikmesini önlemek, özellikle dili köküne kadar fırçalamak
7)limonu dilimleyip tuzlayıp bütün bütün yutmak

Geçmiş olsun :)
  • megalomaniac  (07.12.18 05:08:07) 
Ayvalı ıhlamur ve bol su tüketimi


  • mkrk  (07.12.18 07:48:23) 
adaçayı +1


  • prasinos  (07.12.18 09:19:46) 
tavuk suyuna çorbayı çak, üstüne de bugün bi umca al..


  • barankovan  (07.12.18 09:21:25) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.