[]

Avusturya Vorarlberg'de ortalama maaş / yaşam gideri?

Selamlar, karı koca mimar ve mühendis olarak kamuda görev yapıyoruz. 1 kızımız var 1,5 yaşında.

Avusturya'da çok iyi ve rahat çalışma koşulları olduğunu bildiğim bir firma ile iş görüşmesi yapıyorum.

Ortalama 14 maaştan 3000 euro civarı teklifleri var, net. 12 maaş ile 3500 euro yapıyor. Senelik 40 bin-43 bin arası net düşünüyor ve uyguluyorlarmış bu görev için. Yan ayrıcalıkları var mesela 1 gün mutfakta görev yapıp, yemeği bedava yemek, ücretsiz Almanca kursu, ücretsiz sosyal etkinlikler vb. gibi.

Sizce eşim iş bulana kadar ki Mimar olarak oralarda kolayca iş bulur mu bilmiyorum, araştırıyorum bu konuda da bilgiye ihtiyacım var ama;

a) Rahatça yaşayabilir miyiz,

b) Avusturya'da Vorarlberg eyaletinde yaşayan var ise; ne kadar yaşam masrafımız olur,

c) yaşam kalitemiz düşer mi artar mı?


Teşekkürler.

 
oralar doğa cenneti huzur bulursunuz. bölgeden bölgeye kiralar falan değişir tabi ama 3000-3500 euro sizi yaşatır gibime geliyor avrupa'da daha pahalı bölgelerde yaşayan arkadaşlardan tecrübem bu yönde.


  • argent dawn  (06.12.18 20:34:43) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.