Kediyi klozete alıştırma - 4 aylık

Çok akıllı bir minnoşumuz var, çok çabuk bir şekilde klozet eğitim aparatına alıştı ve çişiyle kakasını yaptı fakat bu uygulamaya erken mi başladık onu bilemiyorum, hayvanın psikolojisine zararı olur mu? yoksa fazla mı pimpirikli düşünüyorum? teşekkürler

psikolojisine zararı olur mu olmaz mı kesin olarak bilemeyiz ama benim kedim klozete yapıyordu, gayet de normaldi psikolojisi :)
kızışma döneminde belki normalin bir tık üstünde etrafa çiş bırakabilir.

  • evde liyakat kalmamis  (06.12.18 13:47:18)
Ben de çok araştırmıştım bu konuyu, ama zaten bizim kedi büyük olduğu için de alışması zor olacaktı, alıştırmadık.

Videolardan gördüğüm kadarıyla kedi tuvaletini yaptıktan sonra üzerini örtmek istiyor haliyle, klozet üzerinde örtme hareketini yapıyor ama olmuyor tabii, o durum biraz rahatsız edici olabilir. Ama zamanla alışır diye düşünüyorum. Her kedinin karakteri farklı oluyor. Sizinki çabucak alıştıysa bir sorun yoktur bence.
  • peggy  (06.12.18 15:57:18)
Valla bir daha kedi sahiplensem kesin yapacağım bir şey. Ne de güzel alıştırmışsınız. Sakın dokunmayın. Ne güzel, tertemiz...

  • SiyamkedisiZorro  (06.12.18 16:21:45)
Eskiden kakasını neredeyse 24 saat arayla yapıyordu iki üç gündür 40 saatte bir yapar oldu. Büyük bir sorun mu bu? Kalabalık yapmamak adına yeni bir başlık açmadım. Danke

  • mezarkabul  (25.01.19 23:39:05)