[]

java ve kotlin

Efendim merhabalar sizlerin değerli bilgilerine ihtiyacım var sorum şudur java ile andorid uygulama yapmayı öğrenmeye başladım sonra kotlin diye bir şey olduğunu öğrendim şimdi ben kotline geçmek istemiyorum en azından java yı öğrendikten sonra kotline geçmek istiyorum peki ben java ile devam etsem yaptığım uygulamayı yayınlaya bilirmiyim yoksa google play ben artık kotlini destekliyorum uygulamanı kotlin ile yaz sonra yayınla diyebilir mi ?
 
efendim teşekkür ediyorum javaya devam edicem.


  • aristotelesin berberi  (05.12.18 16:26:45) 
Google 5 sene sonra bile Java'yi tamamen desteklemiyorum, sadece Kotlin (ya da @undertaker'in dedigi gibi Flutter) destekliyorum diyemez, derse kendi ayagina oyle boyle degil sikmis olur.

iOS tarafinda Swift baya hizli sekilde yayildi, kullanim orani oldukca artti. Ona ragmen cogu firmanin, ornegin Facebook'un bile codebase'inin %75'i hala Objective-C.

Java ogrenmeye devam +1. Orda tek sikinti Oracle ile yasadiklari copyright savaslari. Ona da bi cozum bulurlar.
  • elon  (05.12.18 19:50:57) 
Google hep bunu yapıyor önce dışardan bir tane hedeyi destekliyor sonra alternatifini sunup onu yüceltiyor. 2005 yılları civarında Google Adsense reklamlarında özel Mozilla Firefox reklamları vardı. Yani özel reklam bütçesinden Firefox'un indirilmesi için harcıyordu. Daha sonra Google Chrome geldikten sonra Firefox boykota uğradı desek yeridir. Şimdi aynısı java için de olup yavaş yavaş kotlin'e geçiş kaçınılmaz gibi.


  • goodz  (05.12.18 20:32:26) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.