Mutfak Dolap Raf Sorunu

Selamlar,

Mutfak dolaplarındaki rafları marangoz yanlış konumlamış. İki raf koyacağı yerde dolabın tam ortasına tek raf koymuş. Dolayısıyla acayip atıl bir alan var dolaplarda. Ben bu rafı söküp, bir altına bir üstüne iki raf eklemek istiyorum. Ancak bu raf alttan pimli değil, direkt dışarıdan vidalanmış sanırım, ya da yapıştırılmış. Hiç hareket etmiyor. Sağında ve solunda da bitişik dolaplar olduğu için kontrol edemiyorum.

Resimler ekte.

Ben bu rafı nasıl sökebilirim?

Sökme ara raf kullan
Koştaşta falan satılıyor.

  • fasulyek  (04.12.18 15:42:54)
  • fasulyek  (04.12.18 15:44:23)
Sabit raf o. Kavela veya minifiks ile tutturulmuştur. Altında üstünde bir şey göremiyorsanız tek seçenek kavela.

Onu sökmek için önce o dolabı aşağı indirip modülün yan tablalarını ayırmanız lazım. yani zor. Elinizde kalabilir dolap.
  • kablelvuku  (04.12.18 15:47:24 ~ 15:54:08)
ben sokmekle ugrasmaz alta da uste de raf ilave ederdim. mevcut bosluklar ikiye bolmeye uygun gibi geldi. kadehleri baska dolaba koyar, 4e boldugum dolaba tabak koyarim.

  • jimicik  (04.12.18 15:58:04)
benim evimde de aynı durum var.
hiç sökme ile uğraşmadım.

dolabın iç bölümü boyutlarında cam kestirdim (ince olması için cam seçtim) ve pimlerle tutturdum bu camları.
  • teritori  (04.12.18 16:42:07)
ayni durum bende de var. hiic ugrasmadim sundan aldim ikeadan:
evimizdenkucukguzelseyler.blogspot.com

www.ikea.com.tr
  • 65 derece  (04.12.18 18:11:50)
@teritori +1

Ben de cam demeye geldim, incelikten dolayı yer kaplamaz. Sağlamlık açısından da korkmayın, bir çok dolapta hep cam raf kullanılır.
  • John Bloor  (05.12.18 09:26:26)