[]

lefkoşa asker ziyaretinde 2-3 günlük plan (nisan ayı)

nisan ayı içinde askerlik görevini yapacak kardeşimi hem ziyaret etmek hem de etrafı gezmek amaçlı 2-3 günlük bir gezi yapmayı planlıyoruz. kabaca neler yapabileceğimiz konusunda fikir beyan etmek isteyen var mıdır? yani havalimanından inin araç kiralayın şurada kalın (denize girersiniz vs.) veya burada kalın (şuraları görürsünüz vs.) nasıl bir plan yapmak lazım?

bildiğim kadarıyla kıbrıstaki oteller büyük tatilköyü gibi yani zamanın çoğu otel içinde geçirmelik yerler. biz bundan ziyade sağı solu görelim diye gitmek istiyoruz.

askerlik yeri: gönyeli/lefkoşa

teşekkürler.

 
Ooo gönyeli güzel yer. Lefkoşanın dibinde, girneye yakın.

Gezecekseniz araba şart. Denize girnede girersiniz. Plaj çok. Kafanıza göre araştırın internetten. Mağusanın denizi daha güzel olsa da oraya gidip gelmeniz 2-3 saati bulur duruma göre. Yol dümdüz ama çok uzun. Araba kullanmaktan sıkılıyo insan. Girnede mavi köşk, bellapais manastırı gibi yerleri gezebilirsiniz. Liman da güzeldir. Kale de var. Gezecek yer çok girne tarafında. Zaten kıbrıstaki en güzel şehir.

Lefkoşada da büyük han ve çevresi iyidir. İlk gün orayı gezin bence. Sonrasını girne civarına ayırırsınız.
  • Delay Fuze  (02.12.18 15:17:13) 
Kardeşiniz normal izin mi alacak evci izni mi? Evci izni askerlikten sayılıyor yani normal iznine dokunmadan askerlik süresini etkilemeden kullanılabilir. Ancak anne, baba ve evli abla çıkarabiliyor diye biliyorum. Planlamaya geçmeden önce bu prosedürleri de göz önünde bulundurun. Hayırlı tezkereler.


  • grobet  (02.12.18 15:35:06) 
2-3 gunden fazla kalin bence. Karpaz’a da gidersiniz. Lefkosa, magusa, girne...

Ben sadece lefkosa ve girneyi gordum ama bayildim.
  • kuehles blondes  (02.12.18 15:43:16) 
st. hilarion kalesi unutulmasın. şuralardan devam:

(git: 398058) (en uzun cevap burada)
(git: 1255395)
(git: 990587)
(git: 532304)
  • disq  (02.12.18 18:08:07) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.