2 araç arasında karar vermem gerekiyor...

yarın aşağıdaki 2 araçtan birini alacağım ama karar veremiyorum. bu araçlar hakkında fikri ve/veya daha güzeli sahibi olan varsa mis gibi olur. yoksa da sizin fikriniz nedir? siz olsanız hangisini alırdınız, neden?

not: her ikisinin fiyatı aynı ve hangisini kolay satarım derdim yok.

toyota avensis, 2003 model, 206.000km, 1.8 benzinli.

renault megane, 2006 model, 137.000km, 1.6 benzinli. (4 lastiği de yeni)

kendi düşüncem; megane biraz daha yeni ve düşük kilometreli olduğu için daha az sorun çıkartır mı bilemedim. 4 yeni lastik de avantaj. toyota avensis ise 200.000km'de olmasıyla düşündürüyor ama toyota'lar çok sorunsuz olmalarıyla ünlü. ayrıca avensis bir üst sınıf, çok daha konforlu.

Sizin düşünceniz nedir?

Toyota bozulmaz. Toyota al.

  • ThomasJefferson  (02.12.18 02:07:19)
megane. expert değilim.

  • brakgn  (02.12.18 02:08:33)
Avensis nazli satiliyor ama araba gibi araba Megane yaninda.

Focus da bakabilirsiniz. Kalastir biraz ama keyiflidir.

Megane yerine Corollaya da yonelebilirsiniz. Acele etmeyin bence.
  • deveyi diken adamin ta kendisi  (02.12.18 03:15:08)
Bu arada 29 bine kedi goz dedikleri 2000 model corolla terra aldim ben. 1.6 vvti. O kadar petrolhead gecinirdim. İlk defa toyotayi bunla tanidim. Neler kaybetmisim dedim. Bundan aldigim tadi ne ust sinif be lüks sayılabilecek iyi arabalardab alamadim. Garip bir sürüş hissi var. Ucan hali tabirine yakin.

310 bin kmde aldim. Motor hala sifir gibi. 220 kadran var. Soluksuz kadran dayiyor. Cok acayip arabalarmis. Toyotayi tanimiyormusum. İyi ki tanidim.
  • deveyi diken adamin ta kendisi  (02.12.18 03:20:46)
Fransız arabası alırsan 2. El sanayi ile dost olmaya bak şimdiden.

  • Boris  (02.12.18 09:57:17)
Toyota motoru sağlamdır ve konforlu bir arabadır. fakat; ikinci eli zayıftır hemen elden çıkaramazsın birde çok yakar yedek parçası da pahalıdır.

megane ise konforlu değildir. plastik aksamı berbattır motorun sesini içeriye verir. fakat; yedek parçasını her yerde bulursun, az yakar çabuk satılır ikinci elde.
  • komando kani var bende  (02.12.18 10:03:42)
206bin çok megane al.

  • mikahakkinen  (02.12.18 11:00:47)
yüksek km'li araç sahibiyim. aracın km'sine değil markasına bak. eski kasa fransız araçları yüksek kilometrede sanayiden çıkmıyor. üstelik yaptırdığın zaman ustası sana garanti de vermiyor. japon araçlarında hem sanayiyle az uğraşırsın, hem de yaptırdığın zaman ustası tamam bu bozulmaz artık diye garanti verebilir.

parça maliyeti olarak da reno daha ucuzdur. daha çok satan aracın parçası daha ucuzdur. avensis konusunda parça zorluğu çekebilirsin.

ben olsam bu iki karşılaştırma arasında avensisi seçerim. 70bin km öyle çok bir fark değil. reno 60 70bin km'de olsa o zaman reno derdim.
  • trajikomix  (02.12.18 12:14:05)
Avensisin motoru daha buyuk ayrica. Buyuk motor daha az yorulur. Zateb toyota yururu efsane

  • ThomasJefferson  (02.12.18 12:43:00)
Megane 137bin km de kalması pek olası değil.Kmyi muhakkak sorgula arabanın yıprabmasına filan bak bir bilene göster

  • ferr  (02.12.18 14:02:42)
az km yeni olan araç
bu ikisi arasında megane

  • basond  (02.12.18 14:48:58)