kolayla aranız nasıl? içenler içmeyenler?

kola (coca cola - pepsi cola - le cola - cola turka - dr pepper ...) aranız nasıl? light mi normal mi? kutu cam 2 litrelik? ayda haftada günde ortalama ne kadar içiyorsunuz?

içenler içmeyenler... şimdi böyle sorunca genelde hep içmeyenler yanıt verecek ama içenler de yanıt verirseniz sevinirim. teşekkürler.

Çok çok nadir içerim. Genelde Coca Cola içerim, o yoksa Pepsi. Normali tercih ederim ve kutu olanı tüketirim.

  • simderun  (01.12.18 22:11:42)
10 günde bir 1.5 litrelik zero içiyorum.

  • sorumatik  (01.12.18 22:11:43)
son 15 yılda 1 bardak bile içmemişimdir. sevmiyorum. aramıyorum. bence iğrenç bir şey. fanta severdim ama onu da 10 yıldır içmiyorumdur. bırakınca insan bir daha aramıyor.

  • rotten head  (01.12.18 22:12:34)
kola lezzetli bir damak temizleyici; acı, baharatlı ve ağır yağlı yiyeceklerle bence çok keyifli oluyor. mesela sarımsağı bol yoğurtlu kızartma yanında, kajun patates kızartması yanında, iskender yanında güzel gidiyor.

yine de çok şekerli bir içecek ve ben şekersiz, zero, light, zıttırı vıttırı alternatiflerine hiç ısınamadım. o yüzden şekersiz ve damak temizleme muadili sayılabilecek sade sodayı tercih ediyorum genelde. kolanın verdiği zevki vermiyor ama yapçek bişi yok.

ayda ortalama en fazla 1 litre tüketiyorumdur, genelde 1-2 kutu-şişe(restorana göre değişiyor) içiyorum. eve almıyorum çünkü dolapta durursa içerim, biliyorum. bazen de evde film günü yaptığımda kola-çekirdek yapıyorum.
  • Bruce  (01.12.18 22:18:41 ~ 22:19:21)
En son ne zaman ictim hatirlamiyorum ama senede denk gelince 1 ya da 2 defa iciyorum.

  • crown  (01.12.18 22:18:48)
aramiz gayet iyi . allah bozmasin. ben iciyorum. pepsi'yi daha cok seviyorum. coca cola daha sekerli geliyor bana. buyuk sisielerden aliyorum.
bu sene gorup almis oldugum, ictigim pepsi twist favorimdir.

  • Harry Potter  (01.12.18 22:21:19 ~ 22:21:52)
Fast food tüketirken aıyorum o da ayda yılda bir oluyor zaten.

  • murtiii  (01.12.18 22:33:46)
Yilda bir bi yerde denk geliyor, onda da bu igrenc seyi nasil iciyormusuz lan diye sasiriyorum.

Cocukken bagimlisiydim.
  • acemi  (01.12.18 22:40:24)
Arada bir içerim. Ayda bir falan. Coca cola zero

  • Delay Fuze  (01.12.18 22:47:19)
10 yıldır içmiyorum. Fanta içerdim ara sıra ama çok şekerli gelmeye başladı. Gazoz içtim o da şekerli. Genelde ayran ya da sade soda içiyorum o yüzden. Beypazarı’nın meyveli sodaları var. Onlar da fena değil. Mandalinalı olan fanta gibi ama hem miktarı hem de şekeri daha az, onu da seviyorum o yüzden.

  • şubatsonrası  (01.12.18 22:50:22)
tek başına içince keyif almıyorum, bu nedenle sadece yemeklerin yanında içiyorum.. zero içiyorum.. şekerli asla içmem!

  • strobist  (01.12.18 22:57:17)
Yemeğe göre değişmekle birlikte bazı günler bir tane 250 ml.lik Coca Cola Light içiyorum. Yazın bir ara Pepsi limonlu içtim.

  • kaptan memo  (01.12.18 22:59:48)
10 senedir ağzıma sürmüyorum

  • fragile lady  (01.12.18 23:18:29)
2 senedir falan eve almadım ama dışarda içtiğim oldu bu sürede. 8-10 kez falan içmişimdir herhalde son 2 senede.

  • ms brownstone  (01.12.18 23:30:57 ~ 23:36:10)
Ben hayatim boyunca ısınamadım kolaya. Ailem aliştirmadi hiç küçükken de. O yüzden çok nadir içiyorum yani başka içecek seçeneği yoksa ya da ekonomik olarak kola içmek avantajliysa falan. O da 2-3 ayda bire denk geliyor, belki daha nadir.

Dışarda yemek yerken de ice tea şeftali içiyorum(benzer zararda biliyorum). Gazoz severim ama, arada içerim, icetea yoksa seçenek olarak gazoz içiyorum genelde. Fanta da hiç sevmiyorum bu arada
  • nundu  (01.12.18 23:34:26 ~ 23:35:19)
Yukarıdaki haram lafımı açayım da geri kafalı zannedilmeyeyim gençler tarafından; haramdan kastım insan için zararlı olandır. Bunu bilim sayesinde biliyoruz bi de islamiyetin söylediği mantıklı bulduklarımız sayesinde ya da mantığımız kıstasımız bu başka bi meselenin konusu.

  • ecel ol koynuna sar beni  (01.12.18 23:36:23)
Onceden cok icerdim ama simdi sadece disardan yemek soyledigimde iciyorum. Bi de bunun zerosu bana daha sekerli geliyor anlamadigim bir sekilde, o yuzden light cola naysli

  • bruceandwayne  (02.12.18 00:07:56)
mümkün mertebe azalttım. alacağım zaman da zero içiyorum.
kolanın eski tadı yok. eskiden maden suyu gibiydi(gazı açısından)
şimdi bildiğin şerbet. ne normali, ne zerosu hiç hoşuma gitmiyor. ama içeceksem zero içiyorum.
doksanlardaki kola olsa içmeye devam ederdim ama...

şimdi yemeklerde mümkün mertebe, ayran, su veya bira içiyorum.
eskiden yaş pastayla da kola içerdim. artık çay içiyorum onun yerine.
kısacası kola benim için bitmiştir.
  • tabudeviren  (02.12.18 00:18:21)
3-4 ay öncesine kadar her gün en az 1 litre zero içerdim.
birden kestim attım. eksikliğini hissetmediğim gibi bazen hanıma "ver de bi ağzım tatlansın" dediğim de bitiremiyorum, çok şekerli geliyor.

  • teritori  (02.12.18 00:26:47)
coca cola zero (ya da sıfır şeker mi ne oldu ya yeni adı) ve pepsi twist haricinde içemiyorum.

  • avianthem  (02.12.18 00:31:48)
severim ama sağlığıma iyi gelmediğini hissediyorum. bıraktım.

coca cola da pepsi de severim. normal, şekerli.
  • p133mmx  (02.12.18 05:51:14)
sanırım damardan alan tek kişi benim...

unique hint kumaşının mazotu şekersiz coca cola'dır.
  • unique hint kumasi  (02.12.18 10:06:29)
+1

cola zero rules, litrelerce icerim sıkılmam.

ayrıca tadı için cart curt yapan ustteki arkadaslara net anlam veremiyorum, dunyanın en cok ciro yapan firması bu siz icmiyorsanız kim iciyor.
  • mavijojobatanecigi  (02.12.18 14:46:04)
çok az içerim nadirdir 4-5 ayda bir bardak belki o da zero

  • basond  (02.12.18 14:50:44)
her yemeğin yanında kesin kola içerdim bıraktım sodaya geçtim.

  • uykulu_fb  (02.12.18 21:11:50)