kil

merhaba eksis. bugün bi mağazada beyaz kil kahve kil fln gordum bu hani canak comlek yapilanlardan. bunlari sekillendirmek icin el yeterli mi? kurutmak icin firin sart mi? bole bisiler alip deneyenler tecrubelerini paylasirsa mutlu olurum

Biz kapadokya da bu donen zimbirtinin ustunde yapmistik. adam gunese koydu 20 dk da kurudu. Malzemesi de sanirim kil oluyor onun. Romantik komedi filmlerindeki gibi sevgilimle sakalasarak yapacagimizi, birbirimizin suratina surecegimizi, nebiliyim donerken dusunce gulecegimizi falan dusunmustuk ama adamin "duzgun yapamiyon dur bahkiim" deyip surekli karismasi sonrasi oranin elemani gibi ciddiyetle yaptik, ayri bir not olarak :)

  • viewport  (01.12.18 20:13:47)
Çatlar zamanla
İstersen workshoplar var önerebilirm.

  • fasulyek  (01.12.18 20:55:09)
yüksek sıcaklıkta pişirmezsen su ile temas ettiğinde tekrar çamurumsu kıvama gelebilir. ya pişireceksin ya da üzerine koruma katmanı (boya vs.) süreceksin diye biliyorum

  • shadowfollower  (01.12.18 22:42:33)
@viewport cogzel ani olmus sizin icin:) o zimbirti ben de yok edinmem de mumkun degil. e malum gunes de yok. bunu eledik.

@fasulyek , @shadowfollower pisirmek sart yani. firinim olmadigi icin evde yapamam gibi gorunuyo su an. atolye olarak nereyi onerirsin? bu cok sicak baktigim bi secenek olmasa da bi arastirmak istiyorum.

fikirleriniz icin tesekkurler
  • guldum gectim genceciktim  (01.12.18 22:53:17)