Kariyer Hakkında Tavsiye

Merhaba, bir konuda tavsiyelerinize ihtiyacım var.

*35 yaşında İstatistik bölümü mezunu,
*3 yıldan fazla matematik öğretmenliği tecrübeleri olmuş(formasyon alamadığı için iş bulma konusunda oldukça zorlanıyor ayrıca bulduğu işler ise şartları çok zor),
*ingilizce seviyesi upper intermediate,
*bilgisayar bilgisi orta seviyede ve excel bilgisi olan

eşim için kariyerini nasıl yönlendirmeli konusunda tavsiyeye ihtiyacımız var.

Bende istatistik bölümünü yarıda bıraktım. Geçmişte IT alanında tecrübelerim sayesinde şu an uluslarası bir şirkette Raporlama ve Operasyon Destek uzmanı olarak çalışıyorum. Kendisine destek olarak bilgisayar,excel,access ve sql konularında yardımcı olarak bu konulara hakim olmasını sağlamayı düşünüyorum.

Sizce eşim için neler yapabilirim ve kendisi nasıl bir yol izlemesi gerekir kariyer anlamında.

kesinlikle data science ya da business intelligence tarafına bakmalı(modelleme vb). Bunun için eğitim alabilir, junior olarak başlayıp 2 sene sabrederse çok iyi işler bulabilir.

  • gizy  (01.12.18 19:17:04)
kodlama öğrenerek hızlıca data-science alanına giriş yapabilir ve 1 yıllık yoğun bir online eğitim programı neticesinde oldukça iyi işler bulabilir.

  • fever  (01.12.18 19:19:08)
Sql ve R öğrenirse data science alanında rahatlıkla iş bulabilir.Tabi istatik bilgisinide tazelemeli.Umarım gönlünüze göre olur herşey

  • abcd  (01.12.18 20:32:39)