rüyam hayrolsun :(

merhaba herkese,

bir iki saat önce salonda kanepede uzanırken uyuyakalmışım, bir süre sonra bir kabusla aniden uyandım. rüyamda evimiz yıkılıyordu ve kaçmak için annemi ikna etmeye çalışıyordum.
bazı kısımları çok net hatırlıyorum ve baya korkarak uyandım :/

normalde çok rüya gören biri değilim ve görsem bile çok etkisinde kalmam.

ama bu kez rüyanın etkisinden midir yoksa gerçekten korktuğum için mi bilmiyorum anlamına bakmak için rüya tabirlerinin olduğu sayfalara girdim okuduklarımdan daha çok etkilendim :(

bir de bizim evin yanında büyük bir ağaç var, rüzgar estikçe evin duvarlarına sürtünen yaprakların sesi bugün çok fazlaydı, bugün rüzgar da çok fazla olduğu için uğultu da çok fazla olmuştu, uyurken bu sesler de bilinçaltımı etkilemiş olabilir mi ?

siz rüya ya da kabus görüyor musunuz, rüyaların ne ile ilgili olduğunu düşünüyorsunuz
kabus gördüğünüzde etki altında kalıyor musunuz
kalıyorsanız nasıl kurtuluyorsunuz ?

uzun zaman üzerine ilk defa bu kadar korkarak uyandım, galiba biraz iyi şeyler duymaya ihtiyacım var...

Öncelikle hayrolsun diyelim öyle yoralım, öyle olsun. Ben de kötü rüyalarımın etkisini daha çok hissederim genelde iyi olanları çok yarım yamalak hatırladığımdan belki de. Biraz sıkıntılıysanız bilinçaltınıza işlemiştir, rüzgar, ağaç, dalları falan da tuz biber olmuştur.
O rüya tabirlerinin de işe yaradığını hiç sanmam annem hep bakar hiç çıkmaz. Ben rüya yorumlayamam ama gönlünüzü ferah tutun hiçbi şey olmaz. :)

  • saridendigindekirmizidiyebagiranadam  (30.11.18 00:29:00)
Yemek yiyip hemen uyuduysan kabus görmüş olabilirsin. Bunun dışında stresten olabilir ya da tamamen rastgele. Kesin bir şey diyemeyiz. Ama etkisinde kaldıysan biraz televizyon aç kafa dağıt. Gündüz olunca daha kolay kurtulursun etkisinden.

Canını sıkma kısacası. Rüyalar çoğunlukla bilinçaltında biriken şeylerin çorbasıdır. Sıcak bir çay yap kendine, keyfine bak.
  • helena  (30.11.18 00:29:54)