[]

Ev kredisi bittiginde bir sey yapacak miyim?

Merhaba. Ev kredimin son taksidini haftaya odemis olacagim. Bundan sonra tum taksitler bitmis oluyor. Ekstra bir sey yapmama gerek var mi? Ev bildigim kadariyla bankaya ipotekli oluyor. Bunu kaldirmam mi gerekir? Subeye falan mi gitmem gerekir?

Tecrube etmis arkadaslar cevaplarsa memnun olurum


 
Evet, ipoteğin kaldırılması gerekir banka tarafından. Böyle yapılmadığı için bankaya maddi manevi tazminat talepli dava açan bile gördüm.


  • damla sakızlı dondurma  (29.11.18 22:33:26) 
banka şubesine gidip ipotek kaldırma yazısı göndermelerini isteyin. sadece bankadan kargoyla gönderince oluyor. elden kabul etmiyorlar. tapudan ipotek kaldırılmalı


  • efruz  (29.11.18 22:45:39) 
evet krediyi çektiğin bankaya gideceksin. birkaç haftalık daha işin var.


  • mahone  (29.11.18 22:45:47) 
hadi geçmiş olsun.


  • altinci nesil caylak  (30.11.18 08:44:14) 
Banka senden 30-40 tl gibi ek bir para isteyecek, sonra bir kaç hafta içinde ipotek kalkacak.


  • liberal  (30.11.18 09:31:50) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.