Klozet

Arkadaşlar klozet kapağının tüm parçalarını bulaşık makinesinde yalnız olarak yıkamak doğru mudur değil midir? Doğru değilse neden yıkanmamalı?

bence doğru değil. çünkü klozet deyince aklıma bok geliyor. isterse kezzapla temizlensin.

düşüncesi kötü.
  • gliderpilot  (29.11.18 16:44:14)
klozet kapağı dediğimiz bildiğimiz oturduğumuz tuvalletteki ? cevap evet ise;

parçaları dediğimi şu birleşim yerindeki küçük plastikler? cevap evet ise

yuh!

bi insan bunu niye bulaşık makinesine atar?

çamaşır suyunda bekletmek kesin çözümdür.
  • kablelvuku  (29.11.18 16:44:22)
boka bulaştıysa yıkanabilir. (bkz: düz mantık)
ama bence leğen içinde çamaşır suyu/domestes vb şeyler ile yıkamak daha hijyenik olacaktır evdeki mutfak malzemeleri adına.

  • hasmetizm 2046  (29.11.18 16:45:17)
yıkanabilir ama, yıkanabilir olması yıkanabilir olduğunu göstermez. örneğin ben çok sıkışınca önce elime sıçıp sonra elimi yıkayabilirim. ama elime sıçmam.

yemek yediğiniz şeylerin yıkandığı yerde sıçmak için kullandığımız parçaların işi yok diyorum.
  • vatandasacartcurtyok  (29.11.18 16:47:57)
Ya yenisi 20-30 TL bir şey değil miydi bu? Harcadığınız enerjiye ve girdiğiniz hijyen riskine değmez.

Mutfak lavabosunda el ağız yıkamayan milletiz, bulaşık makinesinde klozet kapağı yıkanır mı Allah aşkına?

Neden yıkanmamalı?

Makineyi tamamen dezenfekte edeceğimizden nasıl emin olacağız?
  • John Bloor  (29.11.18 16:50:09)
aklıma yıllar önce kasaptan kelle alıp kaynatmadan önce ağzını pril ile yıkayan, dişlerini cifleyen komşumuz geldi. :)

soruya cevap olarak ise akşam yemeğini yediğin tabakla affedersin takımları üstüne koyduğun parçayı aynı yerde yıkamak senin açından sorun olmuyorsa problem olmaz. ben şahsen yıkamam ama yıkayana da neden yıkıyorsun demem.
  • rahat ya  (29.11.18 16:50:23)
bak orta ebatta bir leğen al, içine çamaşır suyunu dök. sonra koy içine klozet kapağını. makinenin yapacağı temizlikten daha iyisini yapar. finalde suya tutar durularsın, mis gibi olur. muhtemelen trollüyorsun ama en mantıklı açıklama bu

  • silah taciri  (29.11.18 17:09:14 ~ 17:25:50)
Komple söküp kaynar su ve çamaşır suyu dökün beklesin 1 gece daha temiz olur

  • buiret  (29.11.18 17:13:52)
Ya olmaz öyle sey, deli misin :O

Koy bir legene, üstüne camasir suyu dök beklet.
Asiri kirliyse git yenisini al.
  • chitosan  (29.11.18 18:05:03)
Yalnız olarak yıkamak doğru değil. Bulaşıklarla beraber yıka. Suyu boşa harcama.

  • Delay Fuze  (29.11.18 18:31:51)
arkadaslar ne legen alip camasir suyunda bekletmesi falan? en konforlu klozet ile komple degistirsen 100tl olmayan birsey

  • try again fail again fail better  (29.11.18 19:30:38)
dogrudur, yikayabilirsin. biz araba paspaslarini da bulasik makinesinde yikiyoruz.

  • exlibris  (29.11.18 19:36:32)
Tuvaletinizi direkt bulaşık makinasına yaparsanız, klozet kapağı yıkamakla uğraşmanıza gerek kalmaz. Daha pratik.

Yenisini alın + 1
  • sopiro  (29.11.18 19:56:21)
Neden ki?

  • melodiaa  (29.11.18 20:53:26)
Tamam pes, geniş leğen ve çamaşır suyu ile devam ediyorum.

vatandasacartcurtyok cevap efsane bu arada.
  • excespeace  (30.11.18 07:47:16)