Youtube'tan para kazanma

Sosyal medya ve internetle sözlük dışında çok alakalı bir insan değilim. Böyle bir şeyin olduğunu yeni öğrendim. Aşağı yukarı ne kadar kazanıyor kazananlar?

aylık 1 milyon dolar.

  • diffarentiationation  (29.11.18 11:58:52)
2,5 tl

  • zxcd  (29.11.18 12:10:34)

  • binder dandet  (29.11.18 12:11:12)
Tıklama başına 1 lira veriyolar. Memelerini açarsan 25 kuruş ekstrası var. Ona göre hesap et.

  • Tears of Devil  (29.11.18 12:24:39)
bildigim kadariyla, en son 2 bucuk yil once bakmistim, google amca yohtupurlara video gosteriminde kullanicilara izletilen reklamlardan elde edilen gelirin %55'ini veriyor, %45'ini cebine atiyor. simdi durum nedir bilmiyorum.

ek olarak, yohtupurlarin video cekerken marka reklami da aldiklarini dusunursek, ki ben dusunmuyorum siz dusunun, ortalama ustu bir gelir elde ettiklerini dusunuyorum. her yohtupur kazanmasa da onlarin piyasa boyle diye biliyorum. yanlis veya eksik bilgi sahibi olabilirim, tas devrinden kalan bilgim bu yondedir.
  • Harry Potter  (29.11.18 12:33:01)
kolay değil o iş. sıfırdan başlıyorsan yani ünlü falan değilsen öncelikle 1000 tane abonenin olması lazım. abone satın alıp bunu halledebilirsin. ayrıca videolarının 4000dk izlenmesi lazım. bu şartları sağladıktan sonra para kazanmaya başlıyorsun. tam süresini hatırlamıyorum. örneğin son 12 ayda 4000dknın altına düşmemen lazım. düşersen para kazandırma şeysinden çıkartıyor seni youtube. 4000dk üzerine çıkarsan yine giriyorsun. videolarını izleyenlerin reklam engelleyici yazılım kullanmaması lazım. reklam çıkarsa onları izlemesi lazım. bunlara göre kazancın artıyor veya azalıyor. türk izleyicinin sana kazandıracağı, avrupa veya abd izleyicisinin kazandıracağından farklı.

  • sutlu nescafe  (29.11.18 12:41:58)
Daha dun yayinlandi. Paranin cogu youtubeden degil sponsor icerikden geliyo..

(git:youtu.be )
  • bir3iki7  (29.11.18 12:48:36)

  • Deathrow  (29.11.18 15:13:09)
Türkiye'de Youtube doğrudan pek bir şey kazandırmıyor(dolaylı yollar için altyapı hazırlıyorsun).
nasıl tüpçü olunur:
www.youtube.com
  • late viper  (29.11.18 15:32:19)