Columbia Mont

Columbia Mont bakıyorum bir süredir ama kullanan tecrübesi olanların fikirleri daha önemli. Omni Heat özelliğine sahip bir mont İstanbul'da tüm kış karda yağmurda soğukta benim işimi görür mü ? Adamlar incecik yapmış insan güvenemiyor.

valla şahsi tecrübemden şunu söyliyeyim sana, o tür montları kullandım ben geçmişte.

hatta cordura 4 mevsim motorcu elbisilerini de kullandım.(ixs markası)

konforu ise kaz tüyü nike montta buldum 2009da aldım hala üstümde.

evet şişme ve kötü duruyor ama rahatlık konusunda çok iyi, acayip hafif ve koca montu tıkıştırınca ufacık bir çantaya sığabiliyor.

dağcı montları ve o tür şeyler genelde hareket ettikçe ısınmaya yöneliktir.

dediğin ürünü bilmiyorum tabi.
  • killerbee  (28.11.18 12:12:39 ~ 12:12:52)
valla ben geçen sene aldım 1 tane omni heat montlardan ama iç içe 2 mont var benimkinde. ayrı ayrı da kullanabiliyorum haliyle ancak ikisini üst üste giydiğimde sabah evden çıktığımda mesela -3dereceydi hava ama içimde tişört olmasına rağmen hiç üşümedim.

genel olarak hiç üşümüyorum. yani içeri soğuk hava kaçarsa yine üşüyor insan ama onun dışında kapalı olduğu sürece hiç sıkıntı yaşatmıyor.
  • isvicre rakisi  (28.11.18 12:14:35)
Omni heat işini görür ama montun dolgusu nedir? M2ye kac gr malzeme kullanılmış? Kaz tüyü ise dolgu dağılım orani ve dolgu yoğunluğu(fill power) nedir? Bunlara gore karar verirsin.

  • karacigerim vur kadehlere  (28.11.18 12:20:16)
Bende columbia thermal coil montu var ve hiç üşüdüğümü hatırlamıyorum. hatta kartepeye çıktığımda bile üşütmemişti. genelde sadece gömlek giyip montu alıp çıkıyorum. kazak vs terletiyor.

  • fernandoenes  (28.11.18 12:20:33 ~ 12:22:04)
omni heat beni cok sicak tutmuyor. daha cok hareket halindeyken vucut isinizi disari vermeme ozelligine sahip dediler. baharda kullaniyorum bu yuzden ve cok rahat ediyorum. ama ben belki iyi bir ornek olamayabilirim cunku cok usuyen bir insanim.
esim isvicre rakisi'ninkinden kullaniyor cok cok memnun. hic usumuyor. ruzgarli ve yagmurlu havalarda ust kismini da yiyiyor (o ruzgar gecirmeyen ozellikte)
yeni cikan yelegini aldim kendime gecen gun, dikissiz olanindan ruya gibi. 650'lik kaz tuyu orani ve ruya gibi.
  • 65 derece  (28.11.18 13:09:54)
ben uzun bir sure omni heat modelini kullandim. cok begenerek ve buyuk beklentilerle almistim.(sicak tutmasi ve su gecirmemesi) bu yuzden goretex olani aldim ozellikle.

omni heat'in ise yaramasi icin, moduler giyinmeniz yani orta katmaninda saglam olmasi gerekiyor. bu durumda sicak tutuyor. ama urun su geciriyor. yagmuru birak kaydirmayi, iceri hapsediyor. garantiye gonderdigimde de 'sorun yok' diye geri geldi. Gorece kalin bir mont, kayak montu olarak geciyor. cirt cirtlari sokuldu, kolundaki kumas pamuklandi vs vs...

bu paraya columbia yerine baska marka tercih edilebilir. tr'de ki musteri hizmetleri inanilmaz kotu. artik almam sanirim.
  • kobretti  (28.11.18 19:19:44)
Nike +1

  • hana bi  (28.11.18 19:27:32)