[]

İtalya vize

Yazın İtalya'ya akademik gözlem amaçlı gitme ihtimalim var, öğrenciyim ve Türkiye'den bir hocamla birlikte oradaki çalışma arkadaşlarının yanına gitmemiz söz konusu. Daha önce İtalya'yı turla 1 hafta gezmiştim ama o zaman vizeyi şirket halletmişti. Vize için hocaların yazdığı "bizimle şu amaçla şurada bulunacak" tarzı bir yazıyla + kalacak yer ve gidiş dönüş biletleriyle konsolosluğa başvurmam mı gerekir? Kabul edilir mi başvurum?
 
Randevuyu alacaginiz zaman soyluyorlar hangi belgeler lazim. Ama gidis donsu bileti ve hocalarin yazisinin yanisira, orada kalacaginiz yer ve oradaki kurumun da yazisi lazim.
Saglik sigortasi, yeterli kadar para gostermeniz -yani ogrenci oldugunuz icin sponsorluk belgesi- ogrenci belgesi vs de lazim.

  • kuehles blondes  (28.11.18 11:23:42) 
Durumunuza hangi tip vizenin uyduğunu konsolosluk veya başvuru merkezinden öğrenip öyle belgelerinizi hazırlayın. Hiç beklenmedik şeyler istenebiliyor.


  • wish i could find a way to disappear  (29.11.18 02:36:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.