15.000TL'ye kadar iş bilgisayarı toplamaya çalışıyorum

Merhaba. Başlıkta belirttiğim gibi 15bine kadar iş için kullanılacak bilgisayar gerekiyor. Görüntü işleme kullanilmayacak dolayısıyla çok iyi bir ekran kartına gerek yok orta sınıf olabilir. AMD mi Intel mi toplasam bilemedim. Kodlama yapılacak bilgisayar üzerinde. İşlemci anakart ve ram uyumu tam olmalı. Birde olabildiğince yüksek SSD kullanmayı düşünüyorum. Yardımcı olursanız sevinirim

perfonmas için intel kullan

  • hitsumo  (27.11.18 09:28:17)
satilik.ahmet.io

kodlama yapılacak dediğin için mac iyi bir tercih olacaktır. ürünü satan kişi de yazılım mühendisi zaten.
  • undertaker  (27.11.18 09:29:26)
kullandığın program çekirdek sayısından faydalanan bir yapıdaysa amd'nin threadripper serisi işlemcilerine bakabilirsin. çoklu çekirdek kullanımında amd aynı fiyata daha yüksek performans veren işlemcilere sahip. çekirdek başı saat hızında ise intel önde, o yüzden kullanacağın yazılıma göre karar vermen lazım.

işlemci, anakart, ram uyumlarını sistem toplama sihirbazı olan sitelerden bakabilirsin. teknobiyotik, itopya, sinerji gibi sitelerde var böyle bir arayüz, işlemciyi seçiyorsun, ona uygun anakart ve ram'leri de gösteriyor.
  • Bruce  (27.11.18 09:32:16)
Bazi anakart ve ram ler birleşince sağırlık olabiliyor bilgisayarda onu kast etmiştim. Core i9 9900k baktım fakat oyun için üretilmiş olabilir mi bu işlemci? Yüksek fiyattan bakınca hep gaming ürünler çıkıyor

  • sormayageldim  (27.11.18 09:36:37)
şu an hardware hep gaming üzerinden dönüyor. geçtiğimiz birkaç yıl araya madenciler girdi ama şu anda piyasaya yön veren şey gaming ürünler. ben de kodlama için hp omen serisi bir gaming laptop kullanıyorum iş yerinde. 17"ekran, 16gb ram, 240gb SSD benim işimi görüyor.

  • undertaker  (27.11.18 09:40:30)
kodlama dedigin nasil bir kodlama? basit web projeleri mi, yoksa buyuk olcekli onlarca modulu olan bir proje mi? ML model mi olusturacaksin? AI mi gelistireceksin? Hangi toollari kullaniyorsun? ayni anda kac tane proje acik olmasi gerekiyor? vs vs. kodlama icin cok guclu GPU'lar da alman da gerekebilir. bunlari hic soylemedigine gore bunlarla ilgili bir fikrin yok ve dolayisiyla ihtiyacin da yok olarak kabul edersek: 8. nesil i7 yada Xeon serisi islemci +32GB RAM genel olarak ihtiyaclarini karsilar. development icin SSD'ye ihtiyacin yok aslinda ama cok fark etmez. ihtiyacina gore 1 tane 27" yada iki tane 24" monitor vs.

ornek olmasi acisindan benim su anki konfigurasyonum
Xeon W2135 @3.7Ghzx6
64GB RAM
512GB SSD
Nvidia GP107GL Quadro P1000 GPU
2x24" Hp z27n FullHd monitor
  • crucio  (27.11.18 12:52:42 ~ 12:55:30)
Proje detaylarını bende bilmiyorum bir abimin ricası üzerine başlığı açtım. Tübitak adına proje geliştirilecek kendisi veri bilimi üzerine doktorasını yaptı. Muhtemelen bu konu etrafında sekillenmistir proje. Kodlama için pentium 4'de yeterli biliyorum fakat beni asla uzmeyecek bir sistem topla dedi. Tüm yorumları dikkate alacağım

  • sormayageldim  (27.11.18 13:02:45)
thinkpad al geç bence. yeni çıkan seri eşek gibi.

  • Tears of Devil  (27.11.18 15:06:14)
hp z440 serisi, workstation kullaniyorum iki yildir. intel xeon E5 1650 v3 islemci, 64 gb ram, 512gb ssd, 4tb hdd, nvidia quadro 2000 ya da 2200 ekran karti var. ben aldigimda, enstitu 1900 pound civari bir para odemisti hp ile anlasmamiz oldugu icin. bu bilgisayari tavsiye ederim.

eger kisiden satin almayi dusunurseniz, elimde sifir lenovo thinkpad p50 workstation laptop var. 1000 pound'a birakirim. ihtiyac fazlasi oldugu icin satiyorum, kendime aldim oyle kullanmadan kaldi. i7 islemci, 256gb ssd, nvidia quadro 1000 ya da 1100 olmasi lazim, tek kusuru icinde 8gb ramle geliyor olmasi ki ben sana ucretsiz 16gb ram veririm.
  • ubi dubium ibi libertas  (27.11.18 16:21:53 ~ 16:26:47)