Bu havalarda etek giymek

Ben erkek olarak pantolonla bile üşüyebiliyorum merak ediyorum kadınlar etekle üşümüyor mu veya giyilen çorap iyi ısı yalıtımı yapıyor mu?

Gevur bir arkadaşıma (Alman) aynı soruyu yönelttiğimde vazelin sürdüğünü söylemişti ayaklarına. Ben Clara'nın yalancısıyım.

  • farabi  (26.11.18 11:28:08)
naylon hammaddeli hava aldırmayan bi arkadaştan bahsediyoruz. o çoraplar baya sıcak tutuyor.

  • lcha  (26.11.18 11:29:52)
bacaklarım üşümüyor, üst kısım üşüyor.

  • fragile lady  (26.11.18 11:32:22)
Ornegin benim bacaklarim daha az usur. Erkek olarak kafada bere ustte hoodie altta sort giyebilirim.

  • Traveller  (26.11.18 11:32:38)
Üstüm yeterince kalın olduğu sürece bacaklarım üşümüyor.

  • fotrsapka  (26.11.18 11:38:21)
benim de bacaklarım kolay kolay üşümez. kışın yazdan daha çok etek elbise giyerim hatta. çizmeyle botla ayaklar sıcak olduktan sonra bacaklar pek üşümüyor.

  • aquarium  (26.11.18 11:39:40)
o çoraplar bir harika dostum, belki de denemelisin :)

  • fever  (26.11.18 11:45:30)
Bacaklarım üşümüyor hatta etek pantolondan daha sıcak tutuyor.

  • eylul  (26.11.18 12:00:41)
Yağ tabakasıyla alakalı olabilir. Çünkü kadın ne kadar zayıf olursa olsun ince bir yağ tabakası mutlaka vardır. Erkekte ise böyle bir durum söz konusu deil.

  • opitseri  (26.11.18 12:07:01)
kalın külotlu çorap iyi ısıtıyor.

  • nice tnetennba  (26.11.18 12:09:45)
Çorapla pantolon arasında çok da bir fark yok bence de sıcak tutma açısından. Bir de termal çoraplar var, onlarla üşümek imkansız zaten.

  • ms brownstone  (26.11.18 12:10:45)
Çorap giysem de giymesem de durum aynı. Sadece kıyafet uyumuna göre çorap giyiyorum ya da giymiyorum.
Bacaklarım değil ayaklarım üşür bu yüzde kısa çorabımı kalın giyip sıcak tutan düzgün bir ayakkabı giydiğim sürece problem yok.
Üst kısmım çok üşür bu yüzden çoğu zaman atkı bile takarım.
Şort/etek üstüne kazak ve atkılı görünce dumur olan tanıdıklarım var ama ne yapayım şimdi.
  • mutekebbir  (26.11.18 12:24:40)
kadınların bacakları üşümez ^^

  • sırtçantalı  (26.11.18 12:25:59)
Orta kalın çoraplar bile yeterli oluyor. Çok kalın giymeye gerek yok. Kış aylarında etek giymeyi severim.ben yağlı biri degilim ben üşümüyorsam kimse üşümez.

  • damla sakızlı dondurma  (26.11.18 12:31:30)
Botun icine ek bir corap daha giyiyorum ben, kisa trekking corabi mesela, iyi hava alan ama sicak tutabilen. Islanilmazsa üsünmüyor.

Sicak tutmasi icin terletmemesi de gerek. Hep iyi kalitede %100 pamuklu aliyorum, ustune diz ustu siyah corap cekince de cok sicak tutuyor.

Yanlis platformda sorulmus soru, bu soruyu her havada corapsiz etek giyen Londrali kadinlara yoneltmeniz gerekti.
  • buf-e kür  (26.11.18 12:31:46 ~ 12:33:37)
Yav nasil bacaklarınız üşümüyor? Bu yetenek sadece kadınlarda olan bi skill mi erkekler de mi böyle? Benim üst govdem çok zor üşür ama bacaklarım hemen donar. Herkes bacaklar üşümez zaten yazmiş nasil ya :(

En sonunda erkek halimle o kalın coraplardan alip gezicem bu kadar övdünüz madem hshshssh
  • nundu  (26.11.18 13:03:10)
Bacaklarım kollarım kadar üşümüyor, duruma göre termal çorap, 80 den, 40 den ya da 20 den giyiyorum. İş dışında yaz kış elbise/etek giyerim, kışları en çok duyduğum soru.

  • loverdose  (26.11.18 13:31:15)
Pantolon ve naylon corap arasında hiç fark görmüyorum. +1
Kalın külotlu coraplar aksine pamuklu ve nispeten boşluklu bir dokuma olduğundan daha cok hava geçiriyor.
Bacaklarım kollarım kadar üşümüyor. +1
Ayağıma bot içine ekstra bir çorap daha giyiyorum. +1
  • sopiro  (26.11.18 13:39:14)
erkeğim.
üzerime bir kapşonlu ve ince bir mont geçirip altıma da şortla sokağa çıkarım. zerre de üşümez bacaklarım. ayakları sıcak tutacaksın ama.

kadınların da bu sebeple sıkıntı çekeceğini sanmıyorum.
  • teritori  (26.11.18 14:36:33)
ince bile olsa külotlu çorap inanılmaz sıcak tutuyor. ufakkene türkiyede termal içlik vb yoktu, kışın bisiklet antrenmanlarında külotlu çorap giyerdik uzun taytın altına. ben her zaman parizyen giyerdim.

  • Tears of Devil  (26.11.18 14:51:57)