[]

kamera kayıt cihazı (dvr) modeme bağlamak

modem cihaza çok uzak, wireless bir şekilde yapamaz mıyım? şu usb’ye giren cihazlardan alsam?

bir de diyelim wireless olmadı, 20 metre ethernet mi çekeyim modeme yoksa 20m telefon kablosu döşeyip modemi mi dvr’ın yanına taşıyayım?


 
Kablosuz USB'yi DVR'ın USB'sine bağlayınca, DVR'in işletim sisteminde değişiklik yapmadan kablosuz özelliği alacağını zannetmiyorum. Hatta büyük ihtimalle de desteklemeyecektir.

Kablo falan çekme, PowerLine adaptörü ile bağlantı yap.
  • malheiros  (26.11.18 10:04:22) 
USB ile olacak iş değil, DVR Ethernetle mi bağlanıyor? Eğer evetse cevabınız, ethernet girişli range extender almanız gerekmekte veya powerline.


  • atom karincanin torunu  (26.11.18 10:09:18) 
bir tane access point alıp,dvr'ın yanına koyup,ethernet çıkışını kayıt cihazına girebilirsin,ancak gereksiz bir işlem olur derim.

modemden direkt dvr'a ethernet çek gitsin,daha sağlıklı olur.
  • sealth  (26.11.18 10:30:13) 
kabloyu yeni alacaksanız kalitesine dikkat edin ne olur, son zamanlarda piyasada satılan ucuz cat5 kablolar 10-15 metrede falan saçmalamaya başlıyor.


  • gkhncnzdgn  (26.11.18 12:18:23) 
Modemi telefon kablosu ile taşımak daha ucuz ve kolay olur, tabi ki eski yerinin bir önemi yoksa.


  • John Bloor  (26.11.18 18:00:02) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.