Buzdolabı yer sıkıntısı

Arkadaşlar bu sıralar buzdolabı ile yatıyor, buzdolabı ile kalkıyorum.

Bir model beğenmiştim, 193 boyu vardı, satıcı kiracıysan 10 evden 7'sine sığmayacaktır o dolap dedi. Eve gittim bizim dolap yerini ölçtüm 184.5 çıktı, adam haklıydı...

Bana başka bir dolap önerdi hemen hemen aynı fiyata onun boyu 186, e buzdolabı teorik olarak yine sığmıyor benim eve :/

Buzdolabının geleceği yerde üst sınırı bir sikko dolap oluşturuyor. Bu dolabı yukarı taşıyabilir miyiz? Aradaki 1.5 cm için başka ne yapabilirim?

Şu anki buzdolabı küçücük, hep böyle dolap mı alalım anlamıyorum ki!

eğer dolabın üstünde boşluk varsa marangoza bile gerek yok.

dolabın rafını ve kapaklarını 3-4 cm yukarı taşıyacaksın.
  • teritori  (26.11.18 08:34:46)
O kadar kolay mı yahu? En az 30 cm boşluk var yukarıda.

Mutfağı resmen bize eziyet olsun diye yapmışlar. Tezgaha da dörtlü set üstü ocak sığmıyor afdsghj
  • chicha  (26.11.18 08:48:17)
Eskiden beri mobilyacılarda dolap yeri ölçüsü ortalama 185 yükseklik, 80 cm de genişlik olarak yer etti.

Yakın zamanda piyasa bu sıkıntıyı atar üzerinden , dolap boşlukları 200x90 bırakılmaya başlanır. Ama sana faydası yok, neyse sana faydalı olalım.

O buzdolabın üzerindeki iki kapaklı küçük mutfak dolabı modülerdir.

Kapaklarını aç, mutfak dolabına bakan kenarında vidalar vardır onları sök, diğer yan ya da arkasında da duvara monte olan bir askı aparatı vardır. Onda da bir vida vardır onu da sök.

Sonra gerektiği kadar yukarı kaldır ve yandan dolaba tekrar vidala, sonra da duvara.

Dolabın üstünden taç ya da ışık bandı varsa biraz daha uğraşırsın, yoksa basit bir işlem anlattığım gibi.

Dolabın capsini at daha ayrıntılı da anlatırım.
  • John Bloor  (26.11.18 09:17:40)
dolabin sadece alt tahtasini soksen oluyor mu?

  • jimicik  (26.11.18 09:32:26)
@john bloor Teşekkür ederim, akşam eve gidince fotoğraf atarım. Basit bir matkapla çözülebilir bu durumda derdim.

@jimicik Emin değilim ama çıkarabilirsem dolap tam sığar bence.
  • chicha  (26.11.18 09:49:35)
@jimicik'in dediği gibi yaparsan kapaklar engel olur. hem kapakların hem de alt rafın yukarı taşınması lazım. ya da kapakları komple iptal edebilirsin.

  • teritori  (26.11.18 10:58:19)