sd card

bilgisayarda harici disk olarak sd kart ya da micro sd kart kullanmak istiyorum, verim alabilir miyim?

verimden kasit nedir? okuma ve yazma surelerin cok yavas olur. cok nadir kullanilan dosyalar icin olabilir belki ama duzenli kullanilan dosyalar icin olmaz. bir sd kartta alabilecegin maksimum write hizi 90MB/s. bunu da anca U3v90 sinifi kartlarda elde edebilirsin. onlarin fiyati da yaklasik 1$/GB duzeylerinde. ssd'lerde bu oran .25$/GB seviyelerinde ve elde ettigin minimum hiz 400MB/s read/write seviyelerinde.

  • crucio  (25.11.18 18:32:56 ~ 18:33:25)
indirilen dosyaları sd karta yüklemek istiyorum, ancak sürekli indirip sileceğim için çabuk bozulur mu

  • pembe incili kaptan kirk  (25.11.18 18:40:20)
Bozulur. SD karta güvenilmez.

  • Lim5  (25.11.18 18:48:41)
teorik olarak sd kartin ssd'den bir farki yoktur. ssd'ler mikro kontroloru gelismis sd kartlardir, yada sd kartlar basit ssd'lerdir. ama hem boyut olarak cok daha kucuk olduklarindan, hem fiyat araligi cok daha dusuk oldugundan hem de potansiyel kullanim alanlari cok daha limitli oldugundan sd kartlarda hem daha dusuk kaliteli NAND cipler kullanilir hem de kontrolorleri yeterince kabiliyetli degildir. o yuzden write cycle'leri daha dusuk olur. eger yeterince para verirsen ssd performansi veren sd kartlar da bulabilirsin. eger amac "sd kartlar daha ucuz o yuzden ssd yerine sd kart alayim" ise yanlis bir dusunce. ama amac "ssd takacak yerim yok, ama performans almak istiyorum" ise paraya kiyilip kaliteli bir sd kart alinarak ssd performansi ve guvenirliligi saglanabilinir

  • crucio  (25.11.18 20:28:33)