Ev alamiyorum

Semti belirliyorum bakmaya basliyorum hep bi kazik yemis hissi geliyor.
Hangisi uygun anlamiyorum, emlakci parasi da vermek istemiyorum onlara danissam az cok yonlendiriyorlar aslinda ama ben sahibinden olan evleri kovaliyorum.
Komisyonlari cok yuksek cunku.

Araba falan almakta sorun yok da ev alirken "ulan o para faizde 3 kira getiriyor zaten" diyorum.
Siz nasil astiniz bunlari.

Bagcilara yakin ev onerin o_O

Evin fiyatını da kirasını da büyük ölçüde emlakçılar belirliyor. Sen emlakçıya indirdiğin miktarın %30'u senin desen adam ev sahibine kazığı atar

  • gölgede aynı  (25.11.18 16:46:12)
"ulan o para faizde 3 kira getiriyor zaten"
doğru diyorsun da para değer kaybederken ev fiyatları artıyor genelde.

bu arada bağcılar'dan emin misin? bana o kısmı pek mantıklı gelmedi.
  • high hopes of the sozluk  (25.11.18 16:49:14)
Ev alma para faizde kalsın
Faizden alacağın para ile de emin evim sistemine gir. Bu arada faizde bekleyen paranın sana faydası yok paran eriyor

  • seyyar satıcı  (25.11.18 16:55:11)
ise yakin olmasi lazim, atakent falan da var o civarda. Kucukcekmece golu etrafinda bir yere de tasinabilirim. Arabayla maksimum 30dk surecek yerlere bakiyorum.

  • acemi  (25.11.18 16:56:26)
emlakçıya verilen paraya çok yazık. bir de sahibinden satılık ev ilanı gördükleri zaman bir sürü emlakçı ev sahibini arıyor darlıyor biz satalım diye. sahibinden'de aynı evin hem sahibinden hem bilmemkaç farklı emlakçıdan ilanı var. ev sahibi kabul etmediği halde bile emlakçılar ilan veriyor. ev aradığım dönemde çok denk gelmiştim.
sahibinden bakmaya devam et. elbet denk gelir.
ben uzun süre aramıştım, bir gün sahibinden bir ilan gördüm hemen aradım, ev evimin arka sokağındaydı, hemen gittim bakmaya. aynı gün birsürü kişi aramış. ilk giden olarak kaptım. o gün ilanı kaldırdı adam. böyle anlık denk gelebiliyor takipte ol sen.
  • pati  (25.11.18 16:59:04)
Bazen evi kiralamak evi satın almaktan daha karlıdır. Hesabını iyi yap ona göre karar ver.

  • ovungec zeus  (25.11.18 17:36:49)
at faize ya

  • pgup  (25.11.18 18:42:25)
Ev aldiginda boyasi tesisati carti curtu hep sende vergisi falan da var. Kira olunca tek masrafin tasinma ve bi kira emlakci komisyonu onu da zaten iyi bi ev be ev sahibi bulursan 10 sene oturarak cozersin hatta sevdirirsen kendini kira zammi da cok az olur. Kirada tesisat mi patladi ara ev sahibini dussun kiradan. 35ten sonra ev almak mantiksiz bence hele yurt disina gitme gibi bi ihtimal falan varsa aman

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (25.11.18 19:12:46)
Oturmak için alacaksan eğer içine sinen, yaşamak isteyecegin bir ev bul, yap pazarlığını. Daha başka bir şey yok.
Yatırım için bakiyorsan da boşver şu an faizde dursun. Ev değerleri de yerinde sayıyor yıllardır.

  • chavezding  (25.11.18 19:26:13)
Oturmak icin alacagim.
Kiraya cikar ve isten cikarilirsam sonra dert olacak.

Evi alip oturayim diye dusundum.
  • acemi  (25.11.18 21:29:53)
Paranız yeterliyse direkt müteahhitten yeni daire alın. Piyasa kötü güzel indirim yaparlar.

  • neysene  (26.11.18 03:50:32)
Kredi çekmeyecekseniz yeni bitmiş bir binadan ve sıkışmış bir müteahhitten şu sıralar uyguna alırsınız.

Ev fiyatları 2 sene önceki ile aynı şu sıra, sektör krizi üzerinden attığında satın alacak daire bulamazsınız.

Oturmak içinse düşünmeyin, faiz sadece paranızın değerini korur. Ekstra kazandırmaz.
  • John Bloor  (26.11.18 10:28:17)