french press arayışlarım

merhabalar düşük fp oranı severler,

(tl,dr için ana fikir sonda.)

güne başlama keyif meditasyonlarımın bir tanesi olan kahveyi french press'imde içiyordum ( bodum idi, 10 senelik filan) kırıldı. ona denk olmayan ama hızla çözüm olacak, yine de şık bişey almışım, bi küçüğü. o da kırıldı.

Ve bu sefer hem iyi bişey alayım dedim hem dolar yükselmişti.. Bi süre dayandım, dün canıma tak etti, çok iyi olmasa da bişey bulup alicam artık diye dükkanlara baktım, minimum fiyattan başlayayım dedim, bakamayacağım çirkinlikte olanlar 40 tl, eve sokmayacağım adilikte olanlar ( en adi ürünleri yüksek fiyata satan mudo'da) 80-90 liraydı. 600 ml boylar.

onu görünce, dükkandan çıkıp şunu aldım
urun.n11.com

pazartesi içerim derkeeen,
photos.app.goo.gl

migros'ta bu vardı, 23 tl .
(F)irenç (p)ires ve (F)iyat (P)erformans üzerine şiir yazmak istiyorum, çok mutluyum.

tldr: migros'ta çok iyi fiyata ortalama üstü kalite bi french press var. 23 tl.

Hocam Rosmann’da var, fiyatı uygun, performansı da ona göre, yapıştır gitsin.

  • giovanne  (25.11.18 13:41:44)
ek: evet bi de bu standart kalem ürün olmayabilir, haftalık ürün köşesindeydi. ama olsun, benim kadar arayan biri vardır belki. düşeş olur :)
rossmann'ı da not ettik.

  • neynep  (25.11.18 13:52:22 ~ 13:52:47)
hb'den karaca'nın 600 ml lik olanını 45 liraya almıs idim yaklasık 2 ay önce.

  • binder dandet  (25.11.18 13:52:33)
Ikea!

  • kassiopeia  (25.11.18 15:02:16)
23 LİRA DİYORUM yahu :D
ikeadaki 120 filandı. ve kullanımda kalite farkı %3 olabilir en fazla.

  • neynep  (25.11.18 15:23:30)
paslanınca say my name outloud ...

  • binder dandet  (25.11.18 15:25:55)
Hocam ikea'da 40 lira, yani istediginizden kucuk mu bilemedim ama tabii 23lira daha ucuz da ben ne zaman aldigimi bile unuttum o derece f/p kendileri. Insallah memnun kalirsiniz ama ikea da aklinizda olsun.

  • kassiopeia  (25.11.18 15:27:42)
hocam marka veya ürün numarası bilgisini paylaşır mısınız?

  • umutlarivarolankisi  (25.11.18 15:29:43)
@umutlarivarolankisi, hocam baktım da, internet satışı yok, bu haftanın insert'te de yok. geçen haftadan kalmış olabilir. geçen haftanın insörtüne bi bakın. zaten bu fiyata imkansız gibi bişey yani

  • neynep  (25.11.18 15:39:48)