Yeni mezun veri bilimci maaşı şu aralar ne kadardır?

Öncelikle şunu belirteyim: Sorumu Google'da arattım ve cevaplar çok basit olduğu için güvenemedim. Şu aralar İstanbul'da yeni mezun bir veri bilimci maaşı ne kadardır merak ediyorum. Dönem arkadaşlarıma göre kıyaslama yapacak olursam ortalama üstü Python kullanıcısıyım.

Not: Kopyala yapıştır yapanlardan değil, sadece net bir şekilde bilenlerden cevap bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler.

net bir cevabı yok hocam bunun. ben stajdeyken 3,5k alırken 2 yıllık developer da 3k alıyordu. firma bazlı sorarsan daha net olur. startuplar farklı maaşlar veriyor kurumsallar farklı maaş veriyor. kurumsal birkaç firma istanbulda yeni mezuna 6k verirken başka bir startup 3k, 4k.. verebiliyor.

ekleme: glassdoor'da anonim bir şekilde aldıkları maaşları ve pozisyonlarını yazıyor insanlar. en doğru şekilde oradan bir çıkarım yapabilirsin diye düşünüyorum.
  • pgup  (24.11.18 16:20:04 ~ 16:22:07)
“Yeni mezun veri bilimci” nereden mezun oluyor iletirseniz mezunlarına is teklifi yapalim.

Ortalama üstü python kullancisi olmak insani veri bilimcisi yapmiyor ama baslangic icin iyi.

Diger detaylar icin ozelden ulasabilirsin.
  • fever  (24.11.18 16:42:51)