Wordpress soruları

Merhaba,

wordpressle bir şeyler yapmaya çalışmaya başladım da önceye göre değişiklikler yapmışlar galiba. aaaa.wordpress.com uzantılı bir şey açtım, buraya tema yüklemek istediğimde premium paket alın diyor bana. Benim amacım, ücretsiz bir site üzerinde wp teması kurup, bazı sayfalar ekleyip onu potansiyel müşterime göstermek ancak şu an yapamıyorum. wordpressin premium paketine, domaine/servera vs para vermeden ben nasıl yapabilirim bu işi?

localhost vs gibi bir şey olabiliyor mu? yazılımcı değilim o yüzden bilale anlatır gibi anlatırsanız...

Teşekkürler

Konudan çok uzaksın hocam. Hosting domain alacaktın tema kullanmak istiyorsan

  • retiredcolonel  (24.11.18 07:24:50)
Biz buna cahil cesareti diyoruz (ne alakaysa). Çakma yerden hesap alıp, tema yaparak bunu müşterilerine sunma olayı iyiymiş. Varsa fazla müşteriniz bana da yollayın. Ben sunucuya boşuna para veriyorum zaten :)

O işler öyle olmuyor ne yazık ki. Ufak bir wp hosting alıp yapın bence. Daha kurumsal olur. İnsanlara senolll.wordpress.com/demosayfam şeklinde sunum yapmazsınız böylelikle.
  • teknikekip  (24.11.18 10:32:02)
Linux host satin alip wordpress.org'dan wp'yi indirip kurun. Sonra tema ekleme vs islemleri rahatlikla yaparsin.

Sonra gelsin musteriler :)
  • brkylmz  (24.11.18 12:09:54)
bence ufak bir google aramasiyla halledebilirsiniz localhost uzerinden siteyi yurutmeyi. dogru anahtar kelimeler elinizde. windows kullanmadigim icin maalesef detayli bilgi veremeyecegim fakat wamp, lamp, mamp falan gibin bundlelardan(siteyi kurmak icin gerekli her seyin icinde bulundugu paket) birini kurup iki dosya kopyalamak kadar kolay is.

  • yasli ateist  (24.11.18 12:12:39)
Ben yanlış anlattım siz mi yanlış anladınız.

Bu iş kendi işim değil, müşteriye nasıl olabilirini göstericem. Haliyle bu aşamada para harcamak istemiyorum işi alamayacaksam. Servera da para vermicem arkadaşınkine kurucaz da domaine niye vereyim.

Ayrıca daha önceden wordpress uzantılı sitelerde tema yüklenebiliyordu (yanlış hatırlamıyorsam), tutoriallar da hep öyle gösteriyor zaten ancak artık paralı yapmışlar galiba.

Bilgi verenlere teşekkür
  • senolll  (24.11.18 16:46:14)