petek temizliği

peteklerimi temizlettim yakın zamanda, ama bazı peteklerde bölgesel olarak ısınmama problemi devam ediyor.

bu durumda yapmam gereken nelerdir fikri olan var mı? yanılmıyorsam peteği söküp o şekilde temizlemem gerekli. kendim yapabilir miyim acaba?

Radyatörün bazı bölgeleri temizlemeyle bile açılmadıysa değişim zamanı gelmiştir. Çok pahalı şeyler değiller.

Peteği söksen bile o bölgeyi nasıl açacaksın? Fazla basınç versen bir yerlerden patlak verir.

Çok büyük (pahalı) değilse değişimi bir düşünün.
  • John Bloor  (21.11.18 12:32:18)
Petekler hava yapmış olabilir. Eğer öyleyse havası alınınca düzelir.

Ekleme: Bu da videosu

www.youtube.com

Bir ekleme daha yapayım. Videoda anlattığı kadar kolay olmayabilir. Tesisat eskiyse pürjör kireçten kaynamış açılmıyor olabilir, veya kapanmayabilir ve evi paslı su basabilir. El yatkınlığın yoksa bir tesisatçı çağırmanda fayda var. İlla ki yapacağım diyorsan kaloriferin yanmadığı bir zamanda yap. Haşlanabilirsin zira.
  • oguz altun  (21.11.18 13:07:24 ~ 13:24:15)
kombiyi temizletmeyi de unutmayın. bu aletlerin ufak bir pislik musluğu var. onu temizleyince de çok fark etmişti benim peteklerimin durumu.

  • lisw  (21.11.18 16:40:24)
en sondaki peteklerde mi peki bu ısınmama sorunu?

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (21.11.18 16:42:31)