kuyruk sokumu mr yorumu

sevgili duyurucular,
kuyruk sokumu ağrım için mr çektirdim rapor şu şekilde geldi; aranızda yorumlayabilecek var mıdır;

"koksiste anteriora açılanma görülmektedir.
proksimal interkoksigeal eklem yüzlerinde sekel düzensizlikler görülmektedir.
perikoksigeal yumuşak dokular hafif ödemlidir
orta ve distal koksigeal vertrebrada silik ödemli sinyaller görülmektedir. klinik ile birlikte değerlendirme ve gereklilikte BT tetkiki önerilir
diğer koksigeal vertebralar ve sakral vertebralarda patolojik sinyal değişikliği görülmemiştir"

doktordan sonucu gösterebilmek için ancak 1 hafta sonraya randevu alabildim, totomu kırdım mı cidden merakta kaldım. Yardımlarınız için teşekkürler

mr sonucunu yorumlayamayacagim ama;
otururken agri/batma var mi?
ayaktayken agri/batma var mi?

kirik yenisyse cok agri yapar :(

benimkinde agrisi bele de vurmustu hatta o kadar bel agrisi yapti ki fitiktan suphelenmislerdi ilk basta.

kiriksa gecmis olsun. tedavisi yok. 3 -4 yil oldu benim hala hatirlatir kendini.
yastik alacaksaniz eger bence ucu acik olanlardan alin. ama onlari erkege tavsiye ediyoruz diyenlere de bakmayin. acik kismi arkaya getirin ve rahat rahat oturun:)
  • 65 derece  (21.11.18 17:00:11)