Modern dans anlamıyorum!?

Hiçbirini değil. Ama genel olaya hakim değilim. Bir bakış açısı kazanmak istiyorum, ne yapayım?

Teşekkür.

çok bildiğimden demiyorum, ne demek istediğinizi pek anlamadım; bence modern dansın anlaşılacak kısmı teknik kısmı, o biraz bale malumati gerektirebilir. kalanı çağrıştırdıklarıyla alakalı. malumatımız olmasa da, zayıf teknik daha iyisini gördükçe rahatsız etmeye başlıyor. bir de, muhtemelen son on yıllardan bahsettiğimiz için, ona “çağdaş dans” demek daha doğru.

ne kafanıza takıldı? bakalım mı?
  • e haliyle  (21.11.18 05:42:16)
climax filminde dansçılar oyuncu. bi göz at vizyondayken, fikir verecektir dans neymiş

  • hasmetizm 2046  (21.11.18 07:27:16)
Şşş, karıştırma. Kimse anlamıyor zaten.

  • yirmisantim  (21.11.18 07:34:25)
modern dansa ilgisi olan bi kıza ilgisi olan birinin çabası gibi geldi. ilgisi olan biriyle zaman geçirin, soru sorun derim. nesnel olmayan sorular.

  • neynep  (21.11.18 09:01:44)
Kafama takılan şu, teknik. Ve evet malumatım çok yok.

Mezzo dan izliyorum genelde. Ve başarılı olduğunu düşündüğüm sanatçılar var.

Konuya hakimiyet oluyor bazen.

Fakat bazen nesneler ve kargaşa hakim oluyor. O zaman modern dünyanın karmaşası diyip geçmek istemiyorum :)

Teşekkür.
  • bir ileti paylastim  (21.11.18 09:56:56)
Modern perfomans izlerken hareketleri teker teker anlamlandırmaya çalışmayın, "şimdi yuvarlandı, şimdi kollarını birbirine vurdu alla alla ne demek istiyor" diye düşünmeyin, genele, büyük resme bakın. O zaman çok daha rahat anlarsınız. MDT'nin etkinliklerini takip edin, Pina Bausch'un filmi falan vardı, onu izleyin.

  • whoosie  (21.11.18 10:18:48)