ebay ürün almak

merhaba şuan yurtdışındayım. ebay de açık artırma ile ürünler satılıyor. önceden hiç ebayden ürün almadığım için prosedürü tam bilmiyorum. açık artımayı kazanırsak ödemeyi nasıl yapıyoruz? gördüğüm kadarıyla kart veya paypal ile ödeme yapılabiliyor. fakat ödemeyi satıcıya mı yoksa ebay'e mi yapmış oluyoruz.? açık artırma da paranın alınıp ürünün yollanmaması gibi bir sorunla karşılabilir miyiz? bu konuda pek bir bilgim olmadığı için kısaca bilgilendirirseniz çok memnun olurum. teşekkürler

açık arttırma ile ürün almıştım. biddingi kazanınca bakiyem yetmemişti bir süresi var 14 gün içinde ödenebilir olması gibi birşey. satıcı ile mesajlaşıp durumu netleştirebiliyorsun (en azından ben öyle yaptım). ürünüm çok iyi kondisyonda gelmişti. başka bir satın almamda ürünün iadesi yoktu sipariş verdim paypal parayı çekti ama sonra farkettimki istediğim özellikte değildi yine satıcı ile mesajlaşıp siparişi iptal ettim parayı geri yatırdılar. bildiğim kadarıyla ebay amazon gibi sürece bağlı değil mesaj ile yürüyor işlemler. site tarafından para ve sipariş güvenliği vardır ama satıcı koşullarına göre değişkendir. umarım yardımcı olmuşumdur.

  • Hendrix'e tapan adam  (20.11.18 22:48:06)