[]

lens sorusu

selamlar,

doktor oasys 1 day'lerden yazdi, dia 14.3, bc de 8,5 olarak. fakat ben her ay oasys 1day almak istemiyorum, aylik lensleri denemek istiyorum mali olarak 1day lensler ayda nerdeyse 200 liraya geliyor. fakat lensmarket.com uzerinde hic bir lensin dia ve bc degeri benim recetemdekiyle uymuyor, 14.0, 8.3 gibi rakamlar var, cok ufak rakamlar ama gozume nasil bir etkisi olur bilemedim.

fikri olan var mi?

 
ara sor çok iyi ilgileniyorlar.


  • mikahakkinen  (20.11.18 16:00:26) 
bc'nin belli aralıkları var zaten. birebir uymasına pek bakılmıyor. Örneğin ben 8,6 göze, 8,4 bc lens takıyorum senelerdir. bir problemle karşılaşmadım.

edit: 8.40 mm (8.8 mm’ye kadar tolere edebilmektedir, lütfen doktorunuza danışın.)
8,80 mm (9,1 mm’ye kadar tolere edebilmektedir, lütfen doktorunuza danışın.) gibi.
  • kusmakla kusamamak arasindaki ince cizgi  (20.11.18 16:34:00 ~ 16:35:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.