[]

avukata kısacık soru (istinafa cevap süresi?)

asliye ceza mahkemesinde görülmüş bir dava sonrası istinafa başvuru yapılmış. buna cevap dilekçesi vermek için süre ne kadar? başvurunun yapıldığının tebliğisi geldikten max. kaç gün içinde cevap dilekçesi verilebiliyor?
 
7 gün içinde başvurmak gerekir. ancak gerekçeli karar geç geleceği için önce süre tutum dilekçesi yazmalısın 7 gün içinde, örnek dilekçe: www.dilekce.baltaci.av.tr

gerekçeli karar gelince, detaylı başvurunu yaparsın,

not: avukat değilim
  • modesttiago  (19.11.18 21:05:25) 
Aman ha diyim ! İstinaf mahkemelerinin dandik dandik kararları var. Bu konuda anayasa mahkemesinde meşhur bi akademisyenden alınmış mütalaalı başvurum var.
Özetle
Tefhimle 7 günde kısa istinaf ver ama bunla yetinme
Kararı alınca 7 günde detaylı istinaf ver.
  • photo85  (20.11.18 12:20:31) 
Ek: istinafa cevap için de tebliğle 7 gün. Cevap yolu ile istinaf.


  • photo85  (20.11.18 12:21:34) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.