Gece plağı saklama koşulları?

Günaydınlar, iyi haftalar!

Gece plağı verildi geçen hafta, ben bunu çıkarıp şöyle bi yıkayıp kenara koyuyorum, gece takmadan önce de yine yıkayıp ağzıma koyuyorum da bütün gece ağzımda olan bir şey için çok da steril gelmedi.

Bu zımbırtının sıcağa karşı duyarlılığı nedir? Kaynar suya batırsam çıkarsam erir mi? Diğer türlü tuzlu suda, ne bileyim sirkeli suda vs. mi durması gerekir?

Siz nasıl muhafaza ediyorsunuz? Teşekkürler

Ben diş fırçasıyla fırçalıyorum temizlemek için. Kutusu var, onu da ara sıra sabunla yıkayıp kurulayıp kullanıyorum.
Sıcak suya dayanıklı gibi gelmiyorlar bana

  • çılgındünya  (19.11.18 08:52:26)
Ben de kutusunda saklıyorum. Sıvı sabunla yıkamak yeterli demişti hekimim.

  • auroraaurora  (19.11.18 09:15:44)
Dis macunu degil sabun kullanmak gerekiyor ama cok sicak su iyi fikir degil. Bir de kutusu olursa iyi olur

  • red g  (19.11.18 09:46:09)
eczaneden bundan al
urun.n11.com

sonra bundan da al
urun.n11.com

belli araliklarla temizlersin
  • exlibris  (19.11.18 12:37:09)
ben arada coregaya atiyorum gun icinde.

  • 65 derece  (19.11.18 18:14:36)
sıcak su olmaz kesinlikle. eczaneden bir protez fırçası alın, ılık su altında sabunla fırçalayın. corega'da kullanabilrsiniz bekletmek için. tuzlu su vs. bırakmayın.

  • neverlose  (19.11.18 22:22:26)