0.98den konut kredisi olur mu

Merhaba. Bazı inşaat şirketleri ilanlarına 0.98den kredi imkanı yazıyor bu doğru olabilir mi? Çünkü 1.98den aşağı faiz yok şu an.
Görüştüğüm bi inşaat şirketi de evet 0.98den kredi kuşllandırabiliriz dedi.

Peki senet olaylarında yaşayabileceğimiz herhangi bir sıkıntı söz konusu olur mu? Daha önce deneyim ettiğim bir şey değil çünkü bu senet olayları.

  • bahodilo  (18.11.18 22:26:39)
Bir arkadaşım yeni bu işlere girdi. Detayları bilmiyorum ama 6 ay sonra bir ara ödeme var. O yüzden olabilir mi ki?

  • nickini vermek istemeyen uye  (18.11.18 22:34:19)
Çok alakasız cevaplar gelmiş, işin içinden biri olarak yazayım.

0 faiz de olur 0,98 de. Fakat aradaki fark her zaman müteahhhite zarar yazacak. İster kendi bünyesinde taksitlendirsin isterse banka üzerinden kullandırsın aradaki fark müteahhit için zarardır. Ya da ev fiyatının içindedir.

Kendi bünyesinde yapıyorsa, sana 0,98 ile verdiği evi 2 kredi oranı ile finanse ettiği için zarar yazar, banka üzerinde yapıyorsa bankaya komisyon ödediği için..

Aynı olay araba satışlarında da var.
  • okumakserbestbegenmeksart  (18.11.18 23:59:38)
aradaki farkı inşaat şirketi karşılar, bal gibi de olur.

  • babilbaligi  (19.11.18 13:39:50)
fiyat indirimi yapamıyorlar, zira bu daha önce pahalıya sattıklarıyla sorun yaratabilir, indirim yerine finansman maliyetine katlanıyorlar

  • modesttiago  (19.11.18 21:13:04)
Arkadaş cevabı aldım ben. Bankayla anlaşmaları varmış.

  • bahodilo  (20.11.18 21:45:27)