[]

gezi rotası tavsiye

kafkaslar azerbaycan kazakistan özbekistan... vb. ülkeleri gezmek için tur var mi?

bu coğrafyada gezmek isteyen bir arkadaşım var. nasıl yapacak nereden başlayacak bilemedik?

tavsiyelere açığız.

teşekkürler.

 
Ben şuan gezmekteyim. Henüz başındayım gerçi. Acelem olmadığı için yavaş ilerleyip, oha orda o kadar kalınır mı cümlelerine maruz kalıyorum. Azerbaycan başlangıçlı yaparsak baküde son bulacak bir rota çizip gemiyle (80-100usd) 30 saatlik bir yolculuk sonrası Kazakistana geçecek, orada rota kendisine kalmış, sonra Özbekistan daha da isterse Tacikistan. En azından ben bu şekilde yapacağım. Turlar da illaki vardır. Rusça biraz elzem. Ben gidip dağı taşı binaları görcem bana yeterli derse sıkıntı yok ama biraz kelam edeyim derse çare Rusça. İlle de öğrensin diye demiyorum sadece bilgi. Bazı restaurant ve otellerde dahi ingilizce bilen çıkmıyor. Turistik yerde zaten bulurum diye düşünmemek lazım.


  • Nature Works  (17.11.18 00:34:11) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.