[]

vida sorunsalı

Laptop'un heatsink'inin üzerindeki 3 vidanın bir tanesi yalama olmuş durumda ve açamıyorum. Cihaz, çok ısınıyor ve yavaşlamış durumda. Temizleyip macun değiştireceğim ama bu sorunlu vida yüzünden takılmış vaziyetteyim.

Bu vidayı nasıl sökebilirim kendi imkanlarımla?


 
vidanın üstüne paket lastiği koyup sökmeyi dene.

buradan bi kaç arkadaş hep bunu önerdi böyle şeylerde. ben de onlar yazzmadan yapıştırayım cevabı a tick i kapayım.
  • killerbee  (16.11.18 19:22:28 ~ 19:22:39) 
Paket lastiği derken şu bildiğimiz lastiklerden mi?

goo.gl

Nasıl yapacağız? Bir parçasını vidanın üstüne koyup bastırıp çevirerek mi? Öyleyse anakart zarar görebilir uygulanan kuvvetten.
  • skooma  (16.11.18 20:15:47) 
  • killerbee  (16.11.18 20:20:50) 
Yarın deneyeceğim bakalım, umarım anakarta zarar vermeden halledebiliriz.


  • skooma  (16.11.18 20:26:58) 
Doğru boyuttaki tornavida ile deneyin, tamamen yalama olduysa lastik işe yaramaz.


  • John Bloor  (17.11.18 09:03:58) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.