lise mezuniyet notunu yükseltmek mümkün mü

liseden mezun olalı 12 sene oldu. diploma notumdan memnun değilim. bu notu yükseltmenin bi yolu var mı? teşekkürler

merak ettim yükseltmenin ne gereği var ?

  • josefen  (16.11.18 15:07:23)
bildiğim kadarıyla lisans gibi tekrar alınabilen bir eğitim derecesi değil lise.

  • d e j i n  (16.11.18 15:15:28)
@josefen tekrar üniversite sınavına girmek isteyen biri için avantaj oluşturabiliyor not yükseltme konusu

  • asuturias  (16.11.18 15:18:00)
Kesinlikle mümkün değil.

  • Cruyff  (16.11.18 15:22:16)
var bir yolu.

lise mezunları da açık lise ile liseyi baştan okuyabiliyorlarmış. ben de önceki hafta öğrendim. yalnız anladığım kadarıyla düz lise değil de bir mesleğe yönelik (moda-tasarım, okul öncesi eğitim, kaportacılık gibi) eğitime göre ayarlanmış, yani bir nevi meslek lisesi, oluyormuş. hatta liseden aldığım dersleri muaf tutuyorlarmış, muaf tutulduğun derslerin yeterliyse lise 1'e gitmeden doğrudan lise 2'den başlıyormuşsun. dersleri haftasonuna ayarlıyorlarmış. bi araştırın isterseniz.
  • yemrem  (16.11.18 15:26:05 ~ 15:26:51)
meslek lisesi ile mümkün.
aslında son 10-15 yıldır da bayağı popüler bir şey bu.
maol.meb.gov.tr
aoihl.meb.gov.tr
  • denek hayatım  (16.11.18 15:55:28)