[]

cam şişe geri dönüşüm konteyneri talep etmek mümkün mü?

izmirde yaşadığım semtte en ufak bir geri dönüşüm konteyneri yok.. apartmanın önüne bir tane cam şişe konteyneri talep etsem getirirler mi yoksa belediyeler bu konuda kendi (olmayan) plan programlarına göre mi hareket ediyorlar acaba.. bir de belediyeler bu şekildeki geri dönüşümden para kazanmıyorlar mı neden bu konulara daha çok eğilmiyorlar acaba?

görsel temsili -> s3.eksiup.com


 
bimer, simdinin cimeri, talep etmistim, telefon acip mumkun degil dediler, telefonda akli basinda tehditler savurdum, 1 hafta sonra arayip abi evde misin cam siseni getirdik dediler, kapimin onune koydurdum, tum mahalle kullaniyoruz.

cimerden izmir valiligini secerek talep et. adresini yazmayi unutma
  • müptezel dostoyevski  (15.11.18 19:42:30 ~ 19:42:48) 
şartları zorlayınca getiriyorlar demek ki.. hem belediyeye hem de cimer'e mesaj atayım o halde


  • strobist  (15.11.18 19:57:56) 
Tavsiyem evin tam önüne koydurma çok ses çıkıyor. Evden çıktığın zaman en çok hangi tarafa yürüyosan o tarafa bi yere koymalarını talep et.


  • mirafiori  (15.11.18 22:18:20) 
@mirafiori +1
sadece içine atarken değil onu kamyona alırken de çok ses çıkıyor.

  • sttc  (15.11.18 22:50:30) 
tavsiyeler için teşekkürler.. belediyeye mail attım.. mail alındı diyerek içinde takip numarası yazan bir bildirim geldi.. başka da bir numara olmadı şimdilik.. bekliyorum bakalım neler olacak :)


  • strobist  (18.11.18 01:20:33) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.