İnternet Bağlantısı

Selamlar. Ben halihazırda 24mbps internet kullanıyorum. Türk Telekom abonesiyim. Aslında ayrılmayı düşündüm ama oldukça yüksek bir cayma bedeli çıkınca şimdilik geri adım attım. Mevcut paket normalde yetse de AKN sonrası hız çok düşüyor ve Tivibu da kullandığım için iyice ağırlaşıyor.
35 mbps ve kota sonrası 20 mbps olan paket var geçebileceğim. Bir de 50 mbps kota sonrası 35 mbps olan. Aralarında da 7-8 lira fark var. Geçmişken 50'ye geçeyim dedim. Hoş tarifeler çok mantıksız. 50mbps 100gb kota sonrası 35'e düşen pakete 95 lira istiyorlar. 35mbps kotasız pakete ise eşek yüküyle para istiyorlar. 50/35 çok daha makul. Anlamadım. Neyse uzatmayayım fazla.
Hat şu an tam 50 mbps sınırında bir hızı destekliyor. 47-53 arası gidip geliyor. Belki kablolarla falan bi tık daha yukarı çekebilirim ama yeterli olmayabilir. Ankastreye 55-57 falan geliyor çünkü.
Sorum şu. 50 mbps tarifeye geçiş yapsam ve sonra dalgalanma nedeni ile hızımı 45 civarına sabitlemelerini istesem yapıyorlar mı böyle bir şey? Daha önce başına gelen var mı?
Ya da internette SNR değerine Telnet ile müdahale ederek bir miktar iyileşme sağlanabildiği falan yazılmış. Bu olay doğru mu?

Yıllar önce 8 mbps kullanırken bağlantım sık sık kesiliyordu ben de arayıp 4mbpsye sabitlemelerini istiyordum yapıyorlar. Akk olmadığı zamanlar.

  • wampex  (16.11.18 08:33:59)