[]

Neden Portekiz?

Ortaokullar için bir Erasmus projesi mevcut. Bizim oğlan da katılıyor? Geçen yıl 4 kişi aldılar ve bu 5. olup gidemedi.

Bu yıl Portekiz'e gidilecekmiş. Başvuru mektubunda kendini tanıtıp neden Portekiz'e gitmek istediğini İngilizce anlatacak sonra da verilen konuyla ilgili 3 dakikalık İngilizce sunum hazırlıyacak?

Eee neden Portekiz? Futbolda iyi yemekleri de güzel, bir de klasik gitarcıları çok iyi yaz oğlum dedim. Anne çok sıkıcısın öff dedi.

Ne yazsın sanatçı burada yaratım sürecinde kıvranıyor :) Bu ergenden nedir çektiğim? :)

 
oğlumun en büyük hayali canlı fado dinlemek yazın :)


  • ao12  (15.11.18 12:45:35) 
Tarihi önemli. Avrupa'nın kıyısında İspanya tarafından çevrelenmiş bir ülke olması, bu durumun getirisi olarak açık denizlere, okyanuslara açılması, yeni kıtaların keşfi, denizcilik alanında gelişmeler, keşifler, icatlar vs vs.


  • peggy  (15.11.18 12:55:56) 
ana amac erasmus gibi bir programa katilmaktir illaki ama mesela kendisi neden portekiz'e gitmek istiyormus? belki oradan yola ciksaniz daha gelistirilebilir bi sonuc cikarirsiniz?


  • in vino veritas  (15.11.18 12:58:05) 
Porto'dan Atlantik Okyanusu'nu izleyebilmek olurdu benim cevabım.


  • monogram  (15.11.18 13:04:18 ~ 13:04:30) 
Dürüst olsun. Ülke dışına çıkıp Avrupa'da eğitim ve tecrübe kazanmak istiyorum, yabancı dilimi geliştirmek, hayat tecrübemi arttırmak, farklı kültürden insanlarla etkileşimde olmak istiyorum falan desin.

Portekiz'e özellikle ilgisi yoksa kasmasın öyle Portekiz tarihi falan.
  • bos gezenin bos ustasi  (15.11.18 13:06:43) 
+1 bos gezenin bos ustasi


  • piotr  (15.11.18 13:30:27) 
jose saramago'dan bahsetsin. nobel ödüllü yazarları. beraber bir kitabını okuyup (mesela körlük) ondan bahsedebilirsiniz.


  • axhs  (15.11.18 13:53:48) 
Atlas okyanusunun üzerinde gün batımını izlemek, Portekizli denizcilere okyanusa açılma isteği veren o ortamı bizzat yaşamak isteyebilir veya böyle bir şey. Porto’dan yazıyorum. Akşamki planım bu :)


  • Lim5  (15.11.18 14:36:25) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.