Evimi istila eden böcek

Önceden mutfakta takılıyorlardı. Artık yatağıma kada geldiler. Bu sabah 2 tanesini yatağın yanında öldürdüm. 3 tanesini de ölü buldum.

Uykuları bana haram eden bu böceğin türü nedir?
ibb.co

böceğin türünü bilmiyorum ama sardıkları zaman kurtulmak çok zor oluyor. evi ilaçlama seanslarına başla derim.

  • elorelia  (15.11.18 10:37:52)
Fobim var. Ev stüdyo daire. Haliyle kaçacak yerim de yok. Umarım ilaç işe yarar.

  • adwokat  (15.11.18 10:41:01)
kalorifer böceği gibi ama çok da bilmem tabi. hocam ilaçlat bir an önce.

  • lcha  (15.11.18 10:41:26 ~ 10:41:40)
Hamam böceği. Yumurtadan çıkalı çok olmamış. Bunun gibi yüzlercesi var evde müdahale etmezsrn bunlar büyüyecek ve yeni yavrularla artık evi tamamen onlara teslim etmen gerekecek.

  • eylul  (15.11.18 10:43:18)
Bocek yemi al, sprey ilac al, bulabildigin tum ilaclari kullan.

  • stavro  (15.11.18 10:50:12)
abi direkt ilaçlama servisi ara kendin uğraşma.

  • güneyli çocuk  (15.11.18 10:55:49)
direkt ilaçlama firmasını ara ve gelip ilaçlasınlar.
zamanında aşağıdaki firmaya yaptırmıştık, daha da böceğin b'sini görmedik evde.
www.isdas.com.tr
  • teritori  (15.11.18 10:58:24)
Hamam böceği yavrusu malesef.

  • herhaltibiliyoring  (15.11.18 11:13:43)
yuva yaptıkları yerleri kapatırsanız sorun çözülür.

örneğin: lavabo altlarındaki hortumların vs giriş yerleri, duvardaki çatlaklar falan buralara silikon sıkmak lazım.
  • xiii  (15.11.18 11:18:38)
www.hepsiburada.com

bu jeli evin muhtelif köşelerinde kullan. özellikle mutfakta dolap arkaları tezgah altı filan buralara güzelce yedir.
  • spirit crusher  (15.11.18 12:08:58)
bunu kullan her yere sık.

www.hepsiburada.com

hatta bir süre vileda suyunun içine karıştır öyle temizle yerleri.
  • delidir yakalayin  (15.11.18 13:40:46)
Böcekleri öldürmek adına, aşırı zararlı kimyasallara maruz kalmayın. Böcek ilaçları böceklere olduğu gibi, öncelikle size, daha sonra da çevreye zararlı. Ayrıca bu zararlar çok ciddi seviyelerde.

Öncelikle böceklerin geliş yollarını ve kaynaklarını bulmadan, ne kadar ilaçlatırsanız ilaçlatın, yine geleceklerdir. Böceklerin geliş yolllarını kapatmanız ilk yapmanız gereken. Daha sonra evi temiz tutmanız çok önemli. Rutubet olmamalı evde. Soğan, defne yaprağı, sirke, fesleğen gibi şeyler işe yarar böcekleri uzak tutmakta. Doğal düşman bulabilirsiniz mesela belki 1 hafta falan sizinle kalacak. Bir kedi olabilir mesela.

Ama en önemlisi temizlik. Fotoğrafta 2-3 küçük kıl parçası ben gördüm. :) Pissiniz demiyorum yanlış anlamayın. Ama fotoğrafın çekildiği yer temiz değil gibi duruyor buradan.

İlaçlatmak son çareniz olmalı, öncelikle kendi sağlığınız için.
  • windowsguvenlikduvari  (15.11.18 14:13:17)